Trwa ładowanie...
d12dv06
nieruchomości

Spółka celowa Marvipolu podpisała umowę z Panattoni na budowę magazynu

Warszawa, 25.04.2017 (ISBnews) - Spółka celowa Marvipolu - PDC Industrial Center 72 -  która jest wspólnym projektem Marvipolu i PG Dutch Holding, podpisała umowę z Panattoni Development Europe na budowę obiektu magazynowo-logistycznego w okolicy Krakowa, poinformowała spółka.

Share
d12dv06

"Spółka celowa zleciła Panattoni koordynowanie i monitorowanie prac związanych z realizacją projektu. Umowa deweloperska została zawarta z zastrzeżeniem warunku rozwiązującego, jakim jest nie dokonanie przez spółkę celową nabycia nieruchomości, na której ma zostać zrealizowany projekt" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie w związku z realizacją projektu MVP Logistics (spółka zależna Marvipolu) zawarła umowę pożyczki ze spółką celową i udzieli jej pożyczki 5,718 mln euro przeznaczonej na nabycie nieruchomości i częściowo na realizację projektu, podano także.

MVP Logistics zawarła również przedwstępną umowę sprzedaży wszystkich będących w posiadaniu udziałów spółki celowej z PG Dutch Holding, na mocy której strony zobowiązały się zawrzeć umowę, przewidującą, że MVP Logistics sprzeda wszystkie posiadane udziały spółki celowej, o ile spółka nie zawrze w terminie do dnia 20 lipca 2017 r. umowy nabycia nieruchomości, podano również.

"Taka sprzedaż spółki celowej będzie się wiązała ze spłatą pożyczki udzielonej przez MVP Logistics" - podsumowano.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2016 r. spółka miała 654 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d12dv06

Podziel się opinią

Share
d12dv06
d12dv06