Trwa ładowanie...
d1sx6h9
d1sx6h9

Spółka Kruka kupiła wierzytelności od Santander Consumer Bank za 51,9 mln zł

Warszawa, 04.02.2016 (ISBnews) - Należący do grupy Kruk Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty nabył wierzytelności detaliczne od Santander Consumer Bank o wartości nominalnej 327 mln zł. Cena nabycia wyniosła  51,9 mln zł, podał Kruk. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1sx6h9

"Przedmiotem umowy jest nabycie przez Prokura NS FIZ od banku portfela niezabezpieczonych wierzytelności detalicznych o łącznej wartości nominalnej 327 mln zł za cenę nabycia wynoszącą 51,9 mln zł. Jednocześnie w umowie wskazano warunek zawieszający, określający, iż przeniesienie własności wierzytelności objętych umową na nabywcę nastąpi w dniu zawarcia niniejszej umowy, pod warunkiem uiszczenia przez nabywcę ceny. Nabywca zapłaci na rzecz banku cenę dnia 17 lutego 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Kruk poinformował, że łączna szacunkowa wartość umów zawartych przez Grupę Kruk z Grupą Santander od 16 maja 2015 roku do 4 lutego osiągnęła wartość 77 mln zł.

Kruk SA jest liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Spółka jest częścią grupy kapitałowej Kruk, do której w Polsce należą również m.in.: Kancelaria Prawna Raven Krupa & Stańko spółka komandytowa, Rejestr Dłużników ERIF BIG oraz Kruk Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, a także fundusz sekurytyzacyjny Prokura NS FIZ. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 r.

(ISBnews)

d1sx6h9

Podziel się opinią

Share
d1sx6h9
d1sx6h9