Trwa ładowanie...
d80cust

Spółka Kruka kupiła wierzytelności od Santander Consumer Bank za 51,9 mln zł

Warszawa, 04.02.2016 (ISBnews) - Należący do grupy Kruk Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty nabył wierzytelności detaliczne od Santander Consumer Bank o wartości nominalnej 327 mln zł. Cena nabycia wyniosła  51,9 mln zł, podał Kruk. 
Share
d80cust

"Przedmiotem umowy jest nabycie przez Prokura NS FIZ od banku portfela niezabezpieczonych wierzytelności detalicznych o łącznej wartości nominalnej 327 mln zł za cenę nabycia wynoszącą 51,9 mln zł. Jednocześnie w umowie wskazano warunek zawieszający, określający, iż przeniesienie własności wierzytelności objętych umową na nabywcę nastąpi w dniu zawarcia niniejszej umowy, pod warunkiem uiszczenia przez nabywcę ceny. Nabywca zapłaci na rzecz banku cenę dnia 17 lutego 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Kruk poinformował, że łączna szacunkowa wartość umów zawartych przez Grupę Kruk z Grupą Santander od 16 maja 2015 roku do 4 lutego osiągnęła wartość 77 mln zł.

Kruk SA jest liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Spółka jest częścią grupy kapitałowej Kruk, do której w Polsce należą również m.in.: Kancelaria Prawna Raven Krupa & Stańko spółka komandytowa, Rejestr Dłużników ERIF BIG oraz Kruk Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, a także fundusz sekurytyzacyjny Prokura NS FIZ. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 r.

(ISBnews)

d80cust

Podziel się opinią

Share
d80cust
d80cust