Trwa ładowanie...
d46gwc7

Spółka zależna BBI Zeneris NFI otrzyma 39,6 mln zł dofinansowania z POIG

14.12. Warszawa (PAP) - Energo-Eko I, spółka zależna BBI Zeneris NFI, uzyska wsparcie w wysokości 39,6 mln zł z PARP w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie...

Share
d46gwc7

14.12. Warszawa (PAP) - Energo-Eko I, spółka zależna BBI Zeneris NFI, uzyska wsparcie w wysokości 39,6 mln zł z PARP w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.4., na "Budowę innowacyjnego zakładu przetwórstwa odpadów komunalnych i przemysłowych" - poinformowała spółka w komunikacie.

Kwota jaką uzyska Energo-Eko I, stanowi 39,98 proc. wartości kosztów kwalifikowanych koniecznych do poniesienia w ramach nakładów inwestycyjnych szacowanych przez spółkę na kwotę ponad 100 mln zł netto.

Energo-Eko I, w której fundusz posiada 51,05 proc. udziałów, realizuje w Jastrzębiu Zdrój projekt inwestycyjny pn: "Budowa innowacyjnego zakładu przetwórstwa odpadów komunalnych i przemysłowych", polegający na budowie zakładu odzysku energii z odpadów komunalnych o mocy 6 MWe w technologii suchej destylacji odpadów. W komunikacie podano, że na obecnym etapie inwestycyjnym spółka dysponuje nieruchomościami pod inwestycję, opracowano projekt budowlany, sporządzono raport oddziaływania na środowisko, uzyskano pozwolenie na budowę, uzyskano promesę koncesji produkcję energii elektrycznej oraz uzyskano decyzję o nieoddziaływaniu instalacji na obszary Natura 2000.(PAP)

gsu/ jtt/

d46gwc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46gwc7
d46gwc7