Trwa ładowanie...
dt6xduw
29-11-2016 12:56

Spółka zależna Gobarto kupi od Skarbu Państwa Ferma-Pol za 22 mln zł

Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews) - Spółka zależna Gobarto - Argo Duda - podpisała warunkową umowę sprzedaży udziałów w Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowym "Ferma-Pol", poinformowała spółka. Wartość transakcji wynosi 22,01 mln zł.

dt6xduw
dt6xduw

"Przeniesienie własności udziałów nastąpi po podpisaniu przez strony oświadczenia potwierdzającego przeniesienie własności udziałów ze sprzedającego na kupującego, pod warunkiem niewykonania przez Agencję Nieruchomości Rolnych działającej na rzecz Skarbu Państwa przysługującego jej prawa pierwokupu udziałów, oraz po zapłaceniu przez Agro Duda ceny" - czytamy w komunikacie.

Zapłata ceny nastąpi w terminie 5 dni roboczych od daty powiadomienia kupującego przez sprzedawcę o otrzymaniu oświadczenia ANR o niewykonaniu prawa pierwokupu lub bezskutecznym upływie ustawowego terminu na wykonanie prawa pierwokupu przez ANR, podano także.

Polski Koncern Mięsny Duda, obecnie Gobarto, to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. Należy do grupy kapitałowej Cedrob.

(ISBnews)

dt6xduw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6xduw