Trwa ładowanie...
d4hibl9

Spółka zależna Petrolinvestu sprzedała grunty za prawie 13 mln zł

03.04. Warszawa (PAP) - Pomorskie Farmy Wiatrowe, spółka zależna Petrolinvestu, sprzedała w dwóch transakcjach grunty na Żuławach za łącznie prawie 13 mln zł - podał Petrolinvest w...

Share
d4hibl9

03.04. Warszawa (PAP) - Pomorskie Farmy Wiatrowe, spółka zależna Petrolinvestu, sprzedała w dwóch transakcjach grunty na Żuławach za łącznie prawie 13 mln zł - podał Petrolinvest w komunikacie prasowym.

Spółka podała, że pierwsza transakcja sprzedaży, do podmiotu trzeciego, została już zamknięta i rozliczona, w konsekwencji do spółki wpłynęła pełna cena nabycia w wysokości 8,6 mln zł. Rozliczenie drugiej transakcji, sprzedaży gruntu do spółki zależnej PFW w celu wybudowania farm wiatrowych (o wartości 5,5 mln zł, z czego PFW jako udziałowiec spółki zależnej sfinansowała 25 proc.) nastąpi w najbliższych dniach.

"W kolejnym etapie realizacji projektów farm wiatrowych PFW sprzedadzą jeszcze ok. 100 ha zbędnych gruntów (za około 2,7 mln zł), których posiadanie nie jest konieczne dla realizacji projektów budowy farm wiatrowych na Żuławach" - napisano w komunikacie.

d4hibl9

Spółka Pomorskie Farmy Wiatrowe (PFW) realizuje trzy projekty lądowych farm wiatrowych na Żuławach, o łącznej mocy około 100 MW.

"Realizacja projektów farm wiatrowych na Żuławach przebiega zgodnie z uzgodnionym z naszym partnerem harmonogramem. Sprzedaż części posiadanych przez PFW nieruchomości gruntowych mogła zostać zrealizowana, gdyż po zakończeniu prac projektowych określiliśmy już precyzyjnie lokalizację poszczególnych siłowni wiatrowych w ramach pierwszych dwóch projektów farm wiatrowych" - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Wantke, członek zarządu Petrolinvest, odpowiedzialny za realizacje projektów w zakresie odnawialnych źródeł energii.(PAP)

pel/ jtt/

d4hibl9

Podziel się opinią

Share
d4hibl9
d4hibl9