Trwa ładowanie...

Spór o nazwę pomidorów. "Malinowy król" podzielił artystów i producentów

"Malinowy król" kojarzy się Polakom z piosenką śpiewaną przez Urszulę, do której tekst napisał Marek Dutkiewicz. Ten ostatni nie zgadza się z nazwaniem w ten sposób pomidorów sprzedawanych przez Stowarzyszenie Malinowy Król.

Share
"Malinowy król" kością niezgody pomiędzy producentami pomidorów a artystami (zdj. ilustracyjne).
"Malinowy król" kością niezgody pomiędzy producentami pomidorów a artystami (zdj. ilustracyjne).Źródło: Adobe Stock
djlx3j8

Stowarzyszenie Malinowy Król z Międzyrzeca Podlaskiego zrzesza 30 producentów pomidorów malinowych z całego kraju. W 2019 roku zastrzegło znak graficzny Malinowy Król, wykorzystywany jako oznaczenie ich produktu.

Jak podaje internetowy portal Polskiego Radia Lublin, z wykorzystaniem tej nazwy nie zgadza się Marek Dutkiewicz, który jest autorem słów do piosenki o tytule... "Malinowy król". W rozmowie z rozgłośnią podkreśla, że sprawa ciągnie się od lat.

- Jeszcze za życia Romana Lipki, który był kompozytorem tego przeboju, dotknęła nas bardzo ta kwestia. Poczuliśmy się bardzo niekomfortowo. Znienacka "zaatakowały" nas w całej Polsce billboardy z napisem "Malinowy król", ozdobione fotografiami pomidorów - tłumaczy Dutkiewicz.

Puste stoliki, długi, prośby o pomoc. "Liczmy, że szczepionki zmienią sytuację"

Dodaje, że nikt się nie kontaktował z artystami w tej sprawie, ani nikt nie prosił o pozyskanie zgody na wykorzystanie tytułu. Stowarzyszenie Malinowy Król nie ma jednak sobie nic do zarzucenia, o czym powiedział PR z Lublina jego prezes Rafał Zarzecki.

djlx3j8

- Hodujemy pomidory malinowe odmiany Tomimaru Muchoo. Pomidory malinowe były na rynku od zawsze, podejrzewam, że nawet wcześniej, niż powstała piosenka - ripostuje Zarzecki. Dodaje, że nazwa wzięła się stąd, że oferowanym produktem jest właśnie pomidor malinowy.

Dutkiewicz starał się w 2004 roku zastrzec wspomnianą nazwę. Wtedy doszło jednak do perturbacji. Sprawie przyjrzy się teraz sąd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djlx3j8

Podziel się opinią

Share
djlx3j8
djlx3j8