Trwa ładowanie...
alkoholizm
+1

Sposób na kłopotliwych alkoholików. Eksmisja z miasta

Jeśli zawiodą wszystkie środki i formy terapii uciążliwych alkoholików pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Uniejowie gotowi są przenosić z miejskich lokali na wieś.

Share
Sposób na kłopotliwych alkoholików. Eksmisja z miasta
Źródło: flickr.com, Fot: KittyKaht
d2b254e

- Osoby uzależnione wywołują awantury i są uciążliwym sąsiedztwem w blokach. Osoby te otrzymają wolnostojący lokal na wsi – mówi na antenie Radia Łódź kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Uniejowie Jolanta Figurska.

d2b254e

Jak wyjaśnia, tam pracownicy ośrodka będą już tylko walczyć z ich alkoholizmem. - Nie będą mieli współuzależnionych kolegów, z którym spotykają się w mieście. Mam nadzieję, że to przyniesie zamierzony efekt – dodała.

ZOBACZ: Okrzyknęli to miasto "najbardziej pijanym". Sprawdzamy, jaka jest prawda

Takie przesiedlenie z miasta na wieś ma być środkiem ostatecznym, kiedy zawiedzie terapia, czy rozmowy z pracownikami społecznymi.

Jak wyjaśnia Radio Łódź, ośrodek pomaga kilku rodzinom z problemami alkoholowymi a gmina prócz lokali miejskich dysponuje dwoma domami na wsi.

Jak wynika z danych WHO Polska ma problem z alkoholem. Wzrasta spożycie i przybywa uzależnionych. Przed niemal dwiema dekadami wypijaliśmy 8 litrów czystego alkoholu na głowę. Dziś jest to 11 litrów. Niebawem osiągniemy poziom 12 litrów. WHO wskazuje, że powyżej tego rozpoczyna się proces degradacji społecznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b254e

Podziel się opinią

Share
d2b254e
d2b254e