Trwa ładowanie...

Sprawa aut o. Rydzyka krążyła po Polsce. Wreszcie bada ją skarbówka

Skarbówka zajęła się sprawą okoliczności podarowania ojcu Tadeuszowi Rydzykowi dwóch samochodów przez bezdomnego. Służby o wątpliwościach w tej sprawie powiadomił Adam Szłapka z Nowoczesnej. Jego zgłoszenie krążyło do tej pory między urzędami.

Share
Sprawa aut o. Rydzyka krążyła po Polsce. Wreszcie bada ją skarbówkaŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d2w1r8j

Poseł Nowoczesnej swój wniosek złożył w I Urzędzie Skarbowym w Toruniu, bo w tym mieście mają swoje siedziby uczelnia, telewizja i rozgłośnia założone przez redemptorystę. Stamtąd zawiadomienie trafiło do Bydgoszczy. Toruńscy urzędnicy uznali, że sprawą powinna zająć się Izba Administracji Skarbowej.

Okazało się jednak, że akta przesłano ostatecznie do stolicy. Bydgoska Izba stwierdziła bowiem, że poselski wniosek dotyczy "przekazanych przez bezdomnego darowizn dwóch luksusowych samochodów prawdopodobnie na rzecz Fundacji Lux Veritatis z siedzibą w Warszawie" - podaje dziennik.pl.

Zobacz także: "Kto nami rządzi?". "Kosmiczna Jadzia" o Morawieckim: "cyborg"

- Podjęliśmy działania analityczno-weryfikacyjne. Sprawdzamy od strony podatkowej, czy wszystko zostało zrobione zgodnie z prawem - potwierdziła serwisowi Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

d2w1r8j

Jeśli urzędnicy będą mieli wątpliwości związane z naruszeniem przepisów to będą mogli przeprowadzić kontrolę w fundacji o. Rydzyka. Nie jest to jeszcze przesądzone.

Sprawę badają też śledczy

Oddzielne postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Wniosek Szłapki skierowało tam Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Ojciec Rydzyk tłumaczył przed kamerami, że luksusowe volkswageny otrzymał od bezdomnego Stanisława z Warszawy, a ten kupił je za wygraną w lotto. Redemptorysta stwierdził, że mężczyzna jednak zmarł.

d2w1r8j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w1r8j
d2w1r8j