Trwa ładowanie...

Sprawdź, co gwiazdy mówią o twoich finansach

Rak czy Koziorożec, a może Baran - kto w przyszłym roku może być spokojny o swój portfel, a komu grozi dziura w budżecie domowym? Wskazówek finansowych trudno szukać w gwiazdach, o wiele lepiej szukać ich w liczbach. Na podstawie analizy zadłużenia z dwóch ostatnich lat powstał horoskop finansowy z lekkim przymrużeniem oka.

Sprawdź, co gwiazdy mówią o twoich finansachŹródło: Fotolia
d3ddy8n
d3ddy8n

Podpowiadamy, kiedy zachować szczególną ostrożność i uważać na długi. Informacje zgromadzone w Krajowym Rejestrze Długów stały się podstawą do stworzenia kilku rad, jak uniknąć zadłużenia w 2014 roku.

Horoskop finansowy należy traktować z humorem i dystansem. Pamiętajmy jednak, że do bazy danych Krajowego Rejestru Długów trafić można już za 200 złotych zaległości względem gazowni, czy spółdzielni mieszkaniowej. Dlatego, może lepiej już na samym początku roku spojrzeć krytycznie na swoje wydatki i długi, aby ustrzec się kłopotów w 2014 r.

BARAN (21.03-20.04)

Nadchodzący rok przyniesie wiele wyzwań. Barany to bardzo energiczne i zdecydowane osoby, które bardzo często podejmują szybkie decyzje. Dlatego też, w przyszłym roku muszą one szczególnie uważać, podejmując wiążące decyzje finansowe. Według danych Krajowego Rejestru Długów, najwięcej dłużników notowanych w KRD to właśnie Barany. Szczególnie ostrożny powinieneś być, Baranie, na wiosnę i na zimę. To właśnie wtedy istnieje największe niebezpieczeństwo wpisania Cię do bazy dłużników KRD.
Wiosna będzie okresem wzmożonych wydatków, mimo to dobrze byłoby spłacić część długów. Warto zachować umiar, by znacznie nie uszczuplić domowego budżetu. Latem możliwy remont, więc znów pojawią się dodatkowe zmartwienia.

BYK (21.04-21.05)

Byki, prawie tak samo często jak Barany, stają się dłużnikami. Szczególnie trudna może być dla Byków druga połowa roku, a zwłaszcza sierpień, ponieważ właśnie wtedy w rejestrze dłużników pojawia się najwięcej osób spod tego znaku. Dlatego dobrze jest już na początku roku przygotować plan gospodarowania własnymi pieniędzmi z uwzględnieniem wszystkich niebezpiecznych miesięcy. Na wiosnę spodziewaj się na koncie dodatkowych pieniędzy, ale pamiętaj, że nierozsądne nimi zarządzanie może doprowadzić Cię na skraj finansowej przepaści.

d3ddy8n

BLIŹNIĘTA (22.05-20.06)

2014 może być bardzo dobry pod względem finansowym, jeżeli tylko z głową podejdziesz do tematu pożyczania. Włożysz sporo pracy i wysiłku w poprawienie stanu swoich finansów, ale jeżeli z ołówkiem w ręku zaplanujesz swój całoroczny budżet, na koniec roku powiesz sobie, że się udało. Staraj się opierać pokusie łatwych pożyczek. Najwięcej Bliźniąt dopisywanych jest do Krajowego Rejestru Długów pod koniec roku, a ponieważ do bazy KRD trafić można już po dwóch miesiącach niepłacenia swoich zobowiązań, wpisy te są spowodowane wakacyjnymi niefrasobliwościami. Dlatego już na wiosnę rozpocznij oszczędzanie na wymarzony urlop. Dzięki temu letnie szaleństwa nie skończą się dla ciebie zimowym wpisem do KRD.

RAK (21.06-22.07)

Wiosna 2014 będzie sprzyjała szczęściu i powodzeniu materialnemu. W pracy będziesz miał, drogi Raku, wiele ciekawych pomysłów, które zaowocują podwyżką i awansem. Lubisz wydawać, dlatego musisz szczególnie uważać w okresie letnim, by znacznie nie uszczuplić funduszy, a tym bardziej – uniknąć wpisu do rejestru dłużników. Okres zimowy to dobry czas na założenie firmy i myślenie rozwojowo o własnej karierze. Uważaj jednak, aby snując plany o rozwoju własnej działalności, nie popaść w długi nie do spłacenia. Dość niebezpieczne okresy dla Raków to wakacje i zima.

LEW (23.07-22.08)

W 2014 roku możesz martwić się nieco o swoje finanse. Sporo nieoczekiwanych wydarzeń spowoduje, że już na samym początku roku zobaczysz dno swojego portfela. Uważaj też na wiosnę – istnieje niebezpieczeństwo, że niespłacone długi zaprowadzą Cię na listę dłużników KRD. Szczególnie niebezpieczny może być maj! Zamiast nosić głowę w chmurach, ostrożnie planuj wydatki i spłacaj długi. W drugiej połowie roku niespodziewany zastrzyk gotówki, który jednak nie pokryje Twoich potrzeb. Na jesień zaczniesz rozglądać się za nową pracą. Zaczniesz też myśleć o oszczędzaniu. Czy nie za późno, drogi Lwie?

PANNA ( 23.07-22.09)

Spokojne Panny czeka niespokojny rok. Początek roku uśpiony i łagodny, ale druga połowa może przynieść zwiększone wydatki. Szczególna ostrożność zalecana na przełomie wiosny i lata. Nieoczekiwane wydarzenia zachwieją Twoim budżetem. Potem sytuacja ustabilizuje się, choć po bardzo spokojnym październiku, uważaj na listopad i grudzień – może za dużo rzeczy odkładasz do zrealizowania na koniec roku, zamiast odkładać wtedy na konto? Istnieje niewielkie ryzyko trafienia do KRD, ale nie oznacza to, że nie musisz szczególnie dbać o swoje finanse. Wszystko się może zdarzyć.

d3ddy8n

WAGA (23.09-23.10)

Potrafisz wyważyć decyzje, szczególnie te dotyczące Twoich finansów. Tak trzymaj! Z początkiem roku uważaj na czyhające na Ciebie pokusy. Inwestycje są dobre, ale tylko porządnie przemyślane! Będziesz mieć sporo ciekawych pomysłów, jednak dwa razy przekalkuluj, czy nie wpłyną one zbyt mocno na stan Twojego portfela. W drugiej połowie roku możesz liczyć na większą gotówkę. Jednak uważaj, by powstrzymywane przez tyle miesięcy pomysły nie spowodowały wydania wszystkiego. Zachowaj szczególną ostrożność w sierpniu i listopadzie, wtedy najwięcej Wag okazuje się dłużnikami! Mogą Cię wtedy dopaść dawno zapomniane długi.

SKORPION (24.10-21.11)

W 2014 roku przed Tobą sporo szans, masz szansę sobie pofolgować. Tyle miesięcy nie decydowałeś się na żadne szaleństwo finansowe, dlatego w tym roku możesz nieco sobie odpuść. Pod względem finansów nieco niebezpieczna jest dla Skorpionów wiosna. Dlatego wtedy jeszcze powstrzymuj się przed większymi wydatkami. Ustaw sobie specjalny alarm w telefonie, by zawsze płacić czynsz na czas. Na szczęście w drugiej połowie roku spokojnie możesz oddać się finansowej rozpuście. Skorpion prędzej zje własny ogon, niż zadłuży się po uszy, więc trzymaj się tej zasady, a rok skończysz i wybawiony, i niezadłużony.

STRZELEC (22.11-21.12)

Strzelce wiedzą, jak trafiać do celu. Wiedzą też, jak się nie zadłużać – są jedną z najmniej licznych grup dłużników trafiających do KRD. Chociaż rok 2014 może znacznie obciążyć Wasze budżety, znajdziecie sporo sposobów na to, aby spłacić je i nie wpaść w finansowe tarapaty. Na jesień nieoczekiwany zastrzyk gotówki. Uważajcie jednak pod koniec roku, aby nie pofolgować sobie zbytnio i nie zakończyć go w nieprzyjemny sposób – na przykład z wpisem w bazie dłużników.

d3ddy8n

KOZIOROŻEC (22.12-19.01)

Dla Koziorożców rok 2014 będzie stabilny finansowo. Mogą pojawić się nieprzewidziane wydatki, ale też dodatkowe możliwości zarobku. Początek i koniec roku – pomyślny pod względem finansów. Koziorożcu, uważaj w sierpniu! Trzy razy sprawdź, czy rozliczyłeś się z gazownią i operatorem kablówki, zanim pojedziesz na wakacje. Nie trać wtedy głowy, staraj się nie pożyczać pieniędzy, których nie jesteś w stanie zwrócić, a nie będziesz niczego żałować w 2014 r.

WODNIK (20.01-18.02)

Początek roku przyniesie dodatkowe pieniądze. Jednak jeżeli nie będziesz uważać, szybko mogą stopnieć i znowu zostanie ci tylko odkładanie na czarną godzinę i bardziej rozsądne planowanie oszczędności. Pamiętaj o wakacjach - na ten cel zacznij wrzucać do skarbonki już na wiosnę! Jesienią mogą pojawić się drobne problemy finansowe. Niebezpieczeństwo stania się dłużnikiem wzrośnie pomiędzy majem a sierpniem. Warto już dziś spisać plan oszczędnościowy, drogi Wodniku.

RYBY (21.02-20.03)

Ryby powinny zacząć oszczędzać, zwłaszcza na początku roku. Zrób też dokładny rachunek sumienia - czy nie zalegasz komuś z płatnościami? C Czy opłaciłeś wszystkie swoje rachunki? Bardzo niedobry pod względem finansowym może być czerwiec, ale uważaj też pod koniec roku. Możliwe , że będziesz wtedy o wiele więcej pracować. Trochę Cię to uspokoi i zaczniesz optymistycznie patrzeć w przyszłość. Pod koniec roku poprawi się Twoja sytuacja materialna.

d3ddy8n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ddy8n