ycipk-o0vaoq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
diamenty

Sprzedano najdroższy diament na świecie

Kanadyjska firma wydobywcza Lucara Diamond Corp sprzedała 813-karatowy surowy diament za 63 mln USD, ustanawiając nowy rekord cenowy wśród kamieni szlachetnych tego typu - podaje CNN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprzedano najdroższy diament na świecie
(Fot: mat. pras. Lucara)
ycipk-o0vaoq

Kanadyjska firma wydobywcza Lucara Diamond Corp sprzedała 813-karatowy surowy diament za 63 mln dol., ustanawiając nowy rekord cenowy wśród kamieni szlachetnych tego typu - podaje CNN.

Pokaźny diament nazwany "The Constellation" wydobyto w Botswanie w listopadzie 2015 roku. Został on kupiony przez firmę specjalizującą się w handlu tego typu kamieniami - Nemesis International DMCC, której siedziba znajduje się w Dubaju.

Sprzedawca kamienia, firma Lucara, zapewniła sobie także 10 proc. od zysku netto z jego sprzedaży po oszlifowaniu.

ycipk-o0vaoq

Rekordowa cena nasiliła spekulacje na temat drugiego słynnego diamentu znalezionego przez firmę Lucara w tej samej kopalni, który ma zostać wystawiony na aukcji w przyszłym miesiącu. Kamień ten, zwany "Lesedi la Rona", ma masę 1109 karatów i jest drugim pod względem wielkości diamentem, jaki kiedykolwiek został wydobyty.

"Lesedi la Rona" ma rozmiar piłki tenisowej i jest na tyle duży, że nie zmieścił się do standardowego skanera wykorzystywanego do oceny wielkości diamentów. Szacuje się, że podczas aukcji 29 czerwca osiągnie cenę co najmniej 70 mln dol.

Największym na świecie diamentem jest 3106-karatowy Cullinan znaleziony w Republice Południowej Afryki w 1905 roku.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-o0vaoq

ycipk-o0vaoq
ycipk-o0vaoq