Trwa ładowanie...
d1xodg1

Sprzedaż Polnordu wzrosła r/r do 536 lokali netto w I półroczu 2016 r.

Warszawa, 06.07.2016 (ISBnews) - Polnord sprzedał na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych 536 lokali netto (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach Grupy) w I półroczu 2016 r. wobec 523 rok wcześniej i przekazał 464 lokale w porównaniu do 376 rok wcześniej, podała spółka. W samym II kw. Polnord sprzedał 259 lokali, o 5% więcej r/r.

Share
d1xodg1

"W całym I półroczu 2016 r. liczba przekazań wzrosła o 24% r/r i wyniosła, według danych ważonych, 464 lokale w porównaniu do 376 rok wcześniej. Sprzedaż ważona w II kwartale wzrosła o 5% w stosunku do analogicznego okresu w 2015 r., kiedy nabywców znalazło 247 lokali netto, a w całym I półroczu wyniosła 536 lokali w porównaniu do 523 w I półroczu 2015 r. Na osiągnięte wyniki największy wpływ miała sprzedaż w Trójmieście oraz Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Ponadto na dzień 30 czerwca 2016 roku przedmiotem umów zobowiązaniowych objętych jest 90 lokali, które dotyczą umowy związanej z projektem hotelowym realizowanym przez Grupę w Warszawie w dzielnicy Wilanów.

"Osiągnięte wyniki uważamy za satysfakcjonujące, biorąc pod uwagę obecne rozmiary oferty. Intensyfikacja prac nad uruchomieniem kolejnych projektów przełoży się pozytywnie na wyniki Grupy w kolejnych okresach. W nadchodzących kwartałach oczekujemy utrzymania się stabilnego popytu. Pomimo takich sygnałów rynkowych, jak wstrzymanie wniosków o dopłaty w MdM z puli środków na 2017 rok, nieruchomości pozostają dobrą lokatą kapitału. Niezmiennie wśród klientów Polnord obserwujemy duży udział osób niekorzystających z rządowych dopłat, w tym nabywców gotówkowych" - skomentował prezes Dariusz Krawczyk, cytowany w komunikacie.

W II kwartale br. Polnord wprowadził do oferty nowy projekt Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska. W dwóch realizowanych obecnie budynkach znajdzie się 108 lokali. W ostatnich dniach czerwca do sprzedaży trafiło również 65 mieszkań w budynkach C3 i C4 osiedla Neptun II w Ząbkach oraz budynek nr 8 olsztyńskiego Tęczowego Lasu. Do uruchomienia przygotowywane są także kolejne inwestycje, głównie w Trójmieście oraz Warszawie, przypomniano.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Polnord realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d1xodg1

Podziel się opinią

Share
d1xodg1
d1xodg1