Trwa ładowanie...
d3etsx1
28-09-2016 17:30

Stalprodukt uważa, że cena zaoferowana w wezwaniu jest 'adekwatna'

Warszawa, 28.09.2016 (ISBnews) - Zarząd Stalproduktu ocenia, że cena w wezwaniu ogłoszonym przez STP Investment, Stalprodukt-Profil, Stalnet oraz Piotra Janeczka jest adekwatna do wyceny rynkowej, a wezwanie jest zgodne z interesem spółki, podała firma.

d3etsx1
d3etsx1

"Zarząd biorąc pod uwagę wycenę akcji spółki na rynku regulowanym w ostatnich 6 miesiącach przed ogłoszeniem wezwania wskazuje, że zaproponowana w wezwaniu cena jest adekwatna do aktualnej wyceny rynkowej spółki oraz jest zgodna z wymogami przepisów prawa w tym szczególności, zaproponowana cena jest zgodna z treścią art. 79 ustawy o ofercie" - czytamy w stanowisku zarządu.

Zarząd podkreślił też, że wzywający jest od dłuższego czasu akcjonariuszem Stalproduktu, a plany przedstawione w wezwaniu pokrywają się z aktualnymi planami spółki.

"Zarząd ocenia, że ogłoszone wezwanie będzie miało pozytywny wpływ na interes Spółki oraz długofalowe polepszenie osiąganych wyników przez Spółkę a także wzmocnienie pozycji rynkowej Spółki" - czytamy dalej.

W połowie września STP Investment, Stalprodukt-Profil, Stalnet i Piotr Janeczek ogłosili wezwanie na 0,08% akcji Stalproduktu po 330 zł za sztukę. Wzywający zamierzają osiągnąć łącznie 66% udziału w kapitale zakładowym spółki.

Stalprodukt to producent i dystrybutor wyrobów stalowych. Akcje spółki notowane są na GPW od 1997 r.

(ISBnews)

d3etsx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etsx1