Trwa ładowanie...
d3ni1wj

Start-upy nagrodzone w konkursie Kraków Business Starter

Start-upy: Ness, wdrażający innowacyjną metodę mycia samochodów prawie bez użycia wody oraz portal społecznościowy doitbetter.pl umożliwiający rywalizację użytkowników wygrały II konkurs Kraków Business Starter (KBS), rozstrzygnięty w czwartek.

Share
d3ni1wj

Podczas finałowej gali KBS w Krakowie wystąpiło dziewięciu laureatów wyłonionych ze 109 zgłoszeń. Finaliści przez ostatnie sześć miesięcy rozwijali swe projekty pod skrzydłami Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Krakowie. W konkursie do wygrania były trzy nagrody w wysokości 10 tys. zł.

Sebastian Kolisz, partner zarządzający AIP ocenił, że w tym roku poziom uczestników był bardzo wysoki, co spowodowało, że komisja miała bardzo trudne zadanie związane z wyłonieniem zwycięzców.

Zwycięzcami konkursu zostały ex aequo start-upy Ness oraz doitbetter.pl, zdobywając po 10 tys. zł. Ness stosuje innowacyjną metodę mycia samochodów, polegającą na zamianie cząsteczek brudu w tzw. nanopowłoki, co pozwala zebrać brud za pomocą szmatki z mikrofibry, przy wykorzystaniu jedynie 0,5 l. wody.

d3ni1wj

Doitbetter.pl jest portalem społecznościowym, który skupia wszystkie konkursy i wydarzenia związane z rywalizacją w jednym miejscu. Po zalogowaniu użytkownicy rywalizują między sobą poprzez rzucanie sobie wyzwań w wielu kategoriach i dodatkowo wygrywając nagrody.

Drugie miejsce, również ex aequo zdobyły start-upy Justin-Twist oraz ChemicAl World, wygrywając po 5 tys. zł. Pierwszy z nich wdrożył innowacyjną, dynamiczną technikę audiowizualną do szybkiej nauki i zapamiętywania długich spisów faktów. ChemicAl World to żeński zespół, który w innowacyjny sposób zajmuje się edukacją dzieci w zakresie nauk chemicznych.

Projekt Kraków Business Starter, którego dwie edycje przyciągnęły ok. 200 utalentowanych studentów i absolwentów, realizowany jest przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie, Urząd Miasta Krakowa i mecenasa - firmę UBS.

d3ni1wj

Podziel się opinią

Share
d3ni1wj
d3ni1wj