Trwa ładowanie...

Statystyka a szkolna wyprawka. Ile zapłacisz za zakupy dla dziecka?

Ceny w Polsce spadają od 13 miesięcy - tak informuje Główny Urząd Statystyczny. Można więc oczekiwać, że ceny artykułów szkolnych też będą niższe niż przed rokiem. Tymczasem Urząd Statystyczny w Warszawie informuje, jak zmieniły się ceny przykładowych produktów. Z tego ostatniego zestawienia wynika, że w tym roku rodzice muszę głębiej sięgnąć do portfela.

Share
Statystyka a szkolna wyprawka. Ile zapłacisz za zakupy dla dziecka?
Źródło: WP.PL, fot: Bart Everson/Flickr.com/CC 2.0
d5o414q

Ceny w Polsce spadają od 13 miesięcy - tak informuje Główny Urząd Statystyczny. Można więc oczekiwać, że ceny artykułów szkolnych też będą niższe niż przed rokiem. Tymczasem Urząd Statystyczny w Warszawie informuje, jak zmieniły się ceny przykładowych produktów. Z tego ostatniego zestawienia wynika, że w tym roku rodzice muszą głębiej sięgnąć do portfela.

Rozbieżności między danymi z województwa a tymi z centrali są spore - na przykład GUS wylicza, że ceny odzieży i obuwia spadły przez rok o ok. 5 proc. A warszawski oddział podaje, że szkolne tenisówki podrożały o prawie 10 proc. Metodologicznie zapewne w obu przypadkach wszystko się zgadza, ale po raz kolejny okazuje się, że statystyka ma się nijak do realnego życia.

d5o414q

Podziel się opinią

Share
d5o414q
d5o414q