Trwa ładowanie...
d1ijhc0
stolica

Stołeczny ratusz ws. obchodów Europejskiego Dnia Języków (komunikat)

...

Share
d1ijhc0

24.09. Warszawa - Wydział Prasowy Urzędu m. st. Warszawy informuje:

Spektakl dla dzieci Lippy & Messy, występ grup tanecznych Grawitacja i Sonic Dance, liczne konkursy z nagrodami oraz koncert Anny Nova to tylko kilka z wielu atrakcji przewidzianych przez organizatorów Europejskiego Dnia Języków 24 i 25 września w Warszawie.

W czwartek, 24 września o godz. 12.00. (Centrum Handlowe Złote Tarasy) odbędzie się. Oficjalne otwarcie Europejskiego Dnia Języków. Udział weźmie m.in. zastępca prezydenta m. st. Warszawy Włodzimierz Paszyński.

d1ijhc0

Tego dnia, najmłodsi uczestnicy będą mogli posłuchać bajek z różnych zakątków Europy, obejrzeć przedstawienie przygotowane przez ich kolegów z polsko-francuskiej szkoły La Fontaine, a przede wszystkim spotkać się ze znanymi z telewizji postaciami Lippy i Messy. W drugiej części dnia na uczestników w każdym wieku czeka również wiele atrakcji - m.in. koncert znanej artystki Anny Nova, występ estońskiego zespołu folkowego RO:TORO oraz włoskiego mistrza gitary Luca Nostro, a także pokaz i nauka tańców greckich i cypryjskich.

W piątek, 25 września, obchody przeniosą się do Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy przy ul. Meissnera, gdzie mieści się Wypożyczalnia Książek Obcojęzycznych i Biblioteka Brytyjska. Wszyscy zainteresowani, którzy zarejestrują się na stronie internetowej http://www.eunic-cluster.eu/Europejski-Dzien-Jezykow-2009.htm będą mogli wziąć udział w pokazowych lekcjach m.in. języka angielskiego, niemieckiego, a także estońskiego i portugalskiego. Dla nauczycieli zostaną zorganizowane warsztaty na temat programów edukacyjnych Unii Europejskiej - eTwinning, Comenius oraz European Language Label.

Obchody przygotował Europejski Związek Instytutów Kultury EUNIC we współpracy z ambasadami, Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej, Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji i Urzędem m. st. Warszawa.

Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. Jego obchody służą promocji nauki języków obcych oraz bogactwa kulturalnego Europy. Organizowane po raz czwarty w Polsce obchody nabierają szczególnego znaczenia ze względu na wprowadzany od września tego roku w polskich szkołach obowiązek nauki drugiego języka obcego.

Szczegółowe informacje: http://www.eunic-cluster.eu/Europejski-Dzien-Jezykow-2009.htm

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ rda/

d1ijhc0

Podziel się opinią

Share
d1ijhc0
d1ijhc0