Trwa ładowanie...
d1x8vce

Strabag zbuduje infrastrukturę drogową i sieciową dla Grupy Lotos

Warszawa, 17.02.2016 (ISBnews) - Strabag i Grupa Lotos podpisały umowę na budowę infrastruktury drogowej i sieciowej w ramach rozwoju programu EFRA, poinformowała firma budowlana.

Share
d1x8vce

"Zakres umowy obejmuje budowę nowych i przebudowę istniejących dróg, placów, chodników i żelbetowych kanałów kablowych oraz szereg prac branżowych elektrycznych i sanitarnych. Prace budowlane potrwają do kwietnia 2018 roku" - czytamy w komunikacie.

Strabag wykona własnymi siłami pełen zakres prac drogowych, przy współpracy firm podwykonawczych zrealizuje prace branżowe, a Grupa Lotos wystąpi nie tylko w roli zleceniodawcy, ale też producenta asfaltu, który zostanie wykorzystany do budowy infrastruktury na swoim terenie, podano także.

"Od wielu lat współpracujemy ze spółkami Lotos w zakresie zakupu i wykorzystywania na naszych budowach asfaltu oraz oleju opałowego. Cenimy wysoką jakość dostarczanego materiału oraz terminowość usług spółek z Grupy Lotos. W zamian oferujemy - taką, jak w przypadku tej umowy - wysoką jakość usług budowlanych" - powiedział członek zarządu Wojciech Trojanowski, cytowany w komunikacie.

Prace budowlane w ramach podpisanej umowy będą prowadzone wokół budowanej instalacji stanowiącej element tzw. kompleksu koksowania. Budowa i przebudowa dróg, chodników i placów będzie prowadzona na obszarze 12 ha w południowo-zachodniej części zakładu, podano także

d1x8vce

Grupa Strabag działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ok. 5 tys. pracowników, jej roczne obroty wynoszą blisko 800 mln euro.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2014 r. Grupa Lotos odnotowała 28,5 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d1x8vce

Podziel się opinią

Share
d1x8vce
d1x8vce