Trwa ładowanie...
d1z2m5s

Strajk personelu Air France powinien zakończyć się we wtorek

We wtorek francuskie linie lotnicze Air
France powinny zapewnić obsługę wszystkich rejsów na dalekich
trasach i 90% na bliższych - powiedział prezes
Air France Jean-Cyril Spinetta.

Share
d1z2m5s

Poniedziałek jest piątym dniem strajku stewardess i stewardów Air France. Na stronie internetowej towarzystwa poinformowano (www.airfrance.fr), że tego dnia linie powinny zapewnić co najmniej 60 proc. połączeń, jednak nie wyklucza się zmian w rozkładach w ostatniej chwili.

_ Myślę, że od wtorku będziemy w stanie zapewnić obsługę na wszystkich lotach na dalekich trasach _ - oznajmił Spinetta w rozmowie z radiem RTL.

_ Jeśli jakieś loty będą odwołane, podamy ich listę. Ale nawet jeśli tak będzie, to będzie ich bardzo niewiele, a mam nadzieję, że w ogóle _ - dodał.

d1z2m5s

Jeśli chodzi o loty na bliższych trasach, to od wtorku powinny być realizowane w 90%. Spinetta zwrócił się do pasażerów, by potwierdzali w Air France, czy ich lot się odbędzie.

Związki zawodowe personelu latającego domagają się podwyżki wynagrodzeń w ramach nowego trzyletniego porozumienia, które zastąpić ma obecne, obowiązujące od 2002 roku.

Ostatni wielki strajk personelu latającego miał miejsce w 1998 roku i spowodował zawieszenie na 48 godzin połowy lotów. Strajkujący domagali się zmniejszenia wymiaru czasu pracy.

d1z2m5s

Podziel się opinią

Share
d1z2m5s
d1z2m5s