Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Strefa: 2424 - 2429 pkt. - komentarz poranny

Na wstępie warto przypomnieć, że w trakcie poniedziałkowej batalii doszło jedynie do krótkotrwałego naruszenia tzw. pierwszej zapory podażowej Fibonacciego: 2463 - 2465 pkt.
Share
Strefa: 2424 - 2429 pkt. - komentarz poranny
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: Beax
d292eua

Bykom nie udało się tym samym zainicjować trwałego impulsu cenowego z obszaru ważnego wsparcia: 2424 - 2429 pkt. na indeksie WIG20WIG20 (Zobacz notowania indeksu »). Trudno zatem było mówić o wiarygodnym sygnale technicznym, zapowiadającym negację całego impulsu podażowego. W tym kontekście bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydawał się powrót indeksu do wymienionej przed momentem zapory popytowej: 2424 - 2429 pkt.

Jak wiadomo wczorajsza sesja nie ułożyła się korzystnie dla byków i ostatecznie WIG20 rzeczywiście znalazł się w rejonie wspomnianego wsparcia Fibonacciego. Biorąc pod uwagę raczej mało ofensywne działania odwetowe inicjowane ostatnio przez kupujących, nadal istnieje w tej chwili spore zagrożenie przełamania wsparcia. Tym bardziej, że podobne scenariusze zaczynają się pomału realizować na bazowych indeksach akcyjnych.

W moim odczuciu istotny powinien okazać się przebieg dzisiejszej sesji. Jeśli bowiem doszłoby jedynie do krótkotrwałego naruszenia strefy: 2424 - 2429 pkt., po czym obóz byków (najlepiej przy wzrastającym wolumenie obrotu na rynku kasowym) zacząłby podejmować aktywne działania obronne, w rejonie wymienionego węzła cenowego z powodzeniem mógłby ukształtować się wówczas istotny punkt zwrotny. Trwałe przełamanie strefy (wraz z ceną zamknięcia) przybliżyłoby jednak realizację scenariusza negatywnego.

d292eua

Paweł Danielewicz
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33884/dmbzwbk-20141008-bp.pdf )

d292eua

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d292eua

Podziel się opinią

Share
d292eua
d292eua