Trwa ładowanie...

Strony z tekstami piosenek naruszają prawa autorskie?

Takie jest zdanie amerykańskiej organizacji NMPA, zrzeszającej ponad 3000 wydawców. 11 listopada wystosowała ona wezwanie do 50 największych stron z tekstami piosenek z żądaniem uregulowania opłat licencyjnych.

Strony z tekstami piosenek naruszają prawa autorskie?Źródło: WP.PL
d36w5y4
d36w5y4

Organizacja National Musi Publishers Association (NMPA) tłumaczy swoje działanie tym, że portale z tekstami utworów muzycznych zarabiają na tym, m.in. dzięki ruchowi z Google'a, a twórcy, których piosenki są tam zamieszczane, nie mają z tego żadnego zysku.

- Te strony z tekstami zignorowały prawo i korzystają z twórczej pracy artystów, NMPA nie pozwoli na to by taki stan trwał dalej - powiedział na konferencji David Israelite, przewodniczący organizacji.

Jak podkreśla NMPA nie jest to kampania wymierzona w prywatne blogi, strony fanów, czy wiele innych stron, które udostępniają teksty piosenek legalnie. Organizacja ma na celowniku 50 stron, których działanie zdaniem związku, jest szkodliwe i uderza w artystów oraz zagraża ich możliwościom do zarobku na życie.

Organizacja zapowiedziała, że w przypadku braku pożądanych działań, jak brak chęci zapłacenia licencji, czy usunięcie spornych treści, podejmie dalsze prawne kroki przeciwko tym serwisom.

Jak twierdzi NMPA codziennie na świecie, tylko za pomocą wyszukiwarki Google, jest ponad pięć milionów zapytań o teksty piosenek. Połowa stron oferujących takie treści działa bez licencji. Organizacja ta skutecznie walczyła już ze stronami LiveUniverse i LyricWiki i przed sądem, w imieniu swoich członków, wywalczyła od nich ponad 7 milionów dolarów.

d36w5y4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36w5y4