Trwa ładowanie...
d3qk4qa

Superfund Płynnościowy alternatywą dla lokat bankowych

Od początku 2009 r. Superfund Płynnościowy wypracował zysk 5,05 proc., co daje wynik na poziomie 8,20 proc. w skali roku.

Share
d3qk4qa

Subfundusz zanotował od 1-go stycznia b.r. wyłącznie dodatnie wyceny miesięczne i niezmiennie plasuje się w czołówce funduszy pieniężnych, dostępnych w Polsce. Fundusz dokonuje inwestycji wyłącznie na rynku polskim, w aktywa denominowane w PLN, dzięki czemu nie jest narażony na ryzyka: walutowe lub aktywów niepłynnych.

Obecnie na rynku najatrakcyjniejsza lokata bankowa oferuje zyski na poziomie 7 proc. w skali roku, choć z reguły jest to między 4 a 5,5 proc. Wyższe zyski osiągnął Superfund Płynnościowy, który pozwolił zarobić inwestorom 8,20 proc. w skali roku, przewyższając rentowność preferencyjnych lokat większości banków komercyjnych w Polsce.

_ Taki rodzaj inwestowania z pewnością jest alternatywą dla lokaty bankowej i jest przeznaczony dla inwestorów bardzo konserwatywnych. Minimalna zmienność wyceny jednostki oraz stabilny wzrost jest zapewniony dzięki alokacjom w bezpieczne depozyty bankowe oraz jednostki polskich funduszy pieniężnych. Szerokie spektrum dywersyfikacji pozwala uniknąć ryzyka spadków na jednym z poszczególnych funduszy _ - powiedział Jerzy Nikorowski, analityk Superfund TFI.

WP

d3qk4qa

Podziel się opinią

Share
d3qk4qa
d3qk4qa