Trwa ładowanie...
d1cgb55

Susza może zahamować spadki cen zbóż - IZP

9.6.Warszawa (PAP) - Według Izby Zbożowo-Paszowej dalszy brak
opadów deszczu może spowodować wyhamowanie spadkowej tendencji cen
zbóż na rynku krajowym w kolejnych...

Share
d1cgb55

9.6.Warszawa (PAP) - Według Izby Zbożowo-Paszowej dalszy brak opadów deszczu może spowodować wyhamowanie spadkowej tendencji cen zbóż na rynku krajowym w kolejnych tygodniach.

"Obawy uczestników rynku coraz bardziej budzi kondycja zasiewów zbóż w północnych i północno-zachodnich regionach kraju. (...) Obserwowany w tej części kraju przedłużający się brak opadów wyraźnie zaznacza się już na polach i z dnia na dzień pogarsza kondycję zasiewów, szczególnie zbóż jarych (głównie jęczmienia jarego i pszenicy jarej). Wszystko wskazuje na to, iż plony tych zbóż w w/w regionach mogą być niższe niż średnio w ostatnich latach" - poinformowała Izba w komunikacie prasowym.

IZP podkreśla jednak, że obecnie obserwujemy nadal znaczną podaż ziarna i umiarkowany popyt.

"Ceny zbóż na rynku w dalszym ciągu pozostawały pod wpływem tendencji spadkowej. Do kraju ciągle dociera konkurencyjne cenowo ziarno pszenicy i kukurydzy drogą lądową i morską" - napisano w komunikacie.

Według notowań giełdowych, w końcu minionego tygodnia ceny pszenicy konsumpcyjnej w ofertach sprzedaży na giełdach towarowych (w zależności od lokalizacji) kształtowały się w przedziale 810- 840 zł/t (850-860 zł/t przed tygodniem). Z kolei ceny żyta konsumpcyjnego zawierały się w przedziale 710-720 zł/t (710-725 zł/t).

bg/ gor/

d1cgb55

Podziel się opinią

Share
d1cgb55
d1cgb55