Trwa ładowanie...

Świąteczna trasa Coca-Coli na cenzurowanym. Brytyjski resort zdrowia wzywa do bojkotu

Brytyjski resort zdrowia wzywa do zaprzestania rozdawania darmowych napojów podczas świątecznego przejazdu ciężarówek Coca-Coli. I przypomina, że słodka cola to nic innego jak próchnica i otyłość, bo w 330-mililitrowym tradycyjnym napoju znajduje się aż 35 g cukru.

Świąteczna trasa Coca-Coli na cenzurowanym. Brytyjski resort zdrowia wzywa do bojkotuŹródło: flickr.com
d1oesey
d1oesey

Tradycyjny przejazd świątecznych ciężarówek Coca-Coli ma się odbyć w 42 miastach w Angli i Szkocji. Podczas imprezy koncern za darmo rozdaje puszki z trzema rodzajami swoich napojów: tradycyjnego (z cukrem) oraz light i zero.

Jak podaje Radio Zet, w tym roku Public Health England, organizacja podległa departamentowi zdrowia, wskazała wstrząsające wyniki po przeanalizowaniu trasy świątecznych ciężarówek. Okazało się bowiem, że w ponad 60 proc. pokrywa się ona z miejsami, gdzie statystyki dotyczące próchnicy wśród dzieci w wieku 5 i 12 lat przewyższają średnią krajową.

Zjadamy cukier o tym nie wiedząc. Wideo:

Urzędnicy wezwali lokalne władze i właścicieli centrów handlowych, aby nie wyrazili zgody na przejazd świątecznych ciężarówek Coca-Coli i rozdawania darmowych napojów.

Koncern zareagował na apel Public Health England i przekazał, że spośród oferowanych za darmo puszek, klienci w 70 proc. wybierają produkty bez cukru (light lub zero).

d1oesey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oesey