Trwa ładowanie...
d3zoek1

Świętokrzyskie/ Internetowa platforma turystyki zdrowotnej

Stworzenie sieci powiązań między przedsiębiorcami działającymi w branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej, ma ułatwić powstająca w Świętokrzyskiem internetowa platforma. Powstaje ona z inicjatywy Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

Share
d3zoek1

"Chcielibyśmy pod koniec roku powiedzieć, że zainspirowaliśmy współpracę między przedsiębiorcami w tej szerokorozumianej branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej. Chcemy, aby to narzędzie pomagało w budowaniu sieci powiązań między przedsiębiorcami, w tym tworzeniu wspólnych ofert" - powiedział w piątek PAP kierownik działu rozwoju Regionalnego Centrum Naukowo Technologicznego (RCNT ) w Podzamczu Chęcińskim Jakub Czaplarski.

Współpracę między różnymi podmiotami tej branży np. ośrodkami spa, uzdrowiskami, hotelami, gastronomią ma ułatwić powstająca w Podzamczu platforma internetowa. "W rzeczywistości będzie to prosta strona internetowa, za pomocą której, zalogowani przedsiębiorcy będą mogli budować współpracę" - wyjaśnił Czaplarski.

Turystyka zdrowotna i prozdrowotna jest jedną z tzw. inteligentnych specjalizacji województwa, czyli gałęzią gospodarki zaliczaną w regionie do najbardziej obiecujących i mogącą liczyć na szczególne wsparcie w nowym okresie budżetowym Unii Europejskiej (2014-2020).

d3zoek1

W rozmowie z PAP Czaplarski przytoczył przykładowy model współpracy jaka może zostać zainicjowana dzięki platformie. " Najbardziej jaskrawym przykładem jest np. właściciel hotelu, który porozumie się z przedsiębiorcą prowadzącym np. obiekt spa. Potem stworzą oni wspólną ofertę i dadzą np. wspólną zniżkę dla swoich wspólnych klientów" - zaznaczył.

Internetowa platforma współpracy jest kolejnym działaniem RCNT w Podzamczu Chęcińskim na rzecz branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej. "Do tej pory organizowaliśmy regularne spotkania animacyjne dla przedsiębiorców z tej branży. Ośmiu z nich wysłaliśmy do Londynu na największe targi turystyki medycznej w lipcu ub.r." - powiedział Czaplarski.

Centrum oferuje także m.in. darmowe usługi proinnowacyjne dla przedsiębiorstw z zakresu ryzyka inwestycyjnego i analizy niszy rynkowych. "Staramy się dotrzeć do jak największej liczby przedsiębiorców z tej branży, bo mamy kilka usług, które możemy im darmowo świadczyć" - dodał Czaplarski.

Powstałe z funduszy unijnych z inicjatywy samorządu województw RCNT angażuje się w wiele projektów z zakresu zdrowia a także medycyny. To właśnie na jego obszarze powstał pierwszy w Polsce Publiczny Bank Komórek Macierzystych, który już przyjmuje bezpłatnie próbki krwi pępowinowej.

d3zoek1

Podziel się opinią

Share
d3zoek1
d3zoek1