Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
mennica
28-01-2014 12:06

Święty wśród świętych - kanonizacja w srebrze i złocie

Skarbiec Mennicy Polskiej, we współpracy z Mennicą Polską S.A., z okazji kanonizacji Jana Pawła II (27 kwietnia 2014), wyprodukuje jedyne w swoim rodzaju srebrne monety i złote numizmaty ŚWIĘTY WŚRÓD ŚWIĘTYCH.

Share
Święty wśród świętych - kanonizacja w srebrze i złocieŹródło: Skarbiec Mennicy Polskiej
d213af9

Moneta srebrna ważyć będzie aż 4 kilogramy, a jej średnica wyniesie 150 mm. Stanie się przez to pierwszą na świecie monetą z wizerunkiem Papieża – Polaka o tak dużym rozmiarze i wadze (dotychczas prym wiodła w tym względzie srebrna moneta wyemitowana przez Mennicę Papieską, ważąca nieco ponad 3 kilogramy). Moneta wyprodukowana przez Skarbiec Mennicy Polskiej i Mennicę Polską, o nominale 500$, wybita zostanie w najczystszym srebrze próby 999,9 i będzie miała nakład 58 sztuk (wiek, w którym Karol Wojtyła został papieżem), przy czym na rynek polski przeznaczone zostanie tylko 15 egzemplarzy.

Złoty numizmat z wizerunkiem Jana Pawła II ważył będzie aż kilogram i wybity zostanie w złocie najwyższej próby 999,9. Średnica numizmatu wyniesie 90 mm, zaś jego nakład – 9 sztuk (z czego tylko cztery egzemplarze znajdą odbiorców na rynku polskim).

Zarówno na złoty numizmat, jak i na srebrną monetę obowiązywała będzie wieczysta gwarancja (Mennica Polska podkreśla w ten sposób doskonałą, najwyższą jakość obu produktów). Na życzenie wystawiany będzie również certyfikat, podpisany przez prezesa Skarbca Mennicy Polskiej.

(fot. Skarbiec Mennicy Polskiej)
Źródło: (fot. Skarbiec Mennicy Polskiej)

Data emisji monety i numizmatu to dzień kanonizacji Jana Pawła II – 27 kwietnia 2014 roku.

Więcej szczegółów na stronie www.skarbiecmennicy.pl

d213af9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d213af9
d213af9