Trwa ładowanie...
d3mfsdk

Sygnity do końca czerwca połączy się ze spółką zależną PB Polsoft

25.01. Warszawa (PAP) - Sygnity chce się połączyć ze swoją spółką zależną Projekty Bankowe Polsoft. Będzie to czwarta, w ciągu ostatnich miesięcy, po Aramie, Winuelu i Sygnity...

d3mfsdk
d3mfsdk

25.01. Warszawa (PAP) - Sygnity chce się połączyć ze swoją spółką zależną Projekty Bankowe Polsoft. Będzie to czwarta, w ciągu ostatnich miesięcy, po Aramie, Winuelu i Sygnity Technology, konsolidowana spółka grupy. Konsolidacja PB Polsoft powinna zakończyć się pod koniec czerwca 2011 r. - podało Sygnity w komunikacie prasowym

Projekt ma na celu ujednolicenie oferty produktowej, uzyskanie synergii kosztowych oraz konsolidację wiedzy i doświadczenia personelu.

"Nie będziemy już dublować wielu funkcji, jak np. administracja, księgowość czy kompetencje związanych ze sprzedażą i rozwojem oprogramowania. Co ważniejsze, konsolidacja pozwoli nam wydajniej niż dotychczas skupić się na rozwoju naszych kompetencji, wprowadzaniu nowych produktów i szukaniu nowych okazji rynkowych. W takim więc rozumieniu konsolidacja oznacza dla nas przyśpieszenie na różnych poziomach" - powiedział cytowany w komunikacie Norbert Biedrzycki, prezes Sygnity.

"Nie należy też zapominać, że przyniesie nam także wymierne oszczędności. Dzięki konsolidacji będziemy więc nie tylko tańszą organizacją, ale także bardziej mobilną i elastyczną w stosunku do oczekiwań klientów" - dodał.

d3mfsdk

Sygnity jest posiadaczem 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Polsof, więc połączenie nastąpi bez podwyższenia kapitału zakładowego Sygnity oraz emisji nowych akcji.

Polsoft to spółka działająca na rynku od 20 lat. Zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i obsługą systemów informatycznych dla podmiotów komercyjnych oraz instytucji rynku finansowego. Polsoft oferuje specjalizowane rozwiązania obejmujące oprogramowanie aplikacyjne dla banków, biur maklerskich, funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

Zarząd Sygnity podjął decyzję o wprowadzeniu sub-marki "Sygnity Polsoft" dla marketingowego oznaczenia wszystkich elementów oferty produktowej i usługowej skierowanej dla klientów rynku sektora bankowego-finansowego, która będzie stosowana po połączeniu spółek.(PAP)

gsu/ jtt/

d3mfsdk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mfsdk