Trwa ładowanie...
db96i9u
db96i9u

Synkret planuje debiut na rynku NewConnect w IV kw. 2011 r.

26.07. Warszawa (PAP) - Synkret, spółka działająca w branży budowlano-inżynieryjnej planuje zadebiutować na alternatywnym rynku NewConnect w IV kwartale 2011 r. Debiut będzie...
Share
db96i9u

26.07. Warszawa (PAP) - Synkret, spółka działająca w branży budowlano-inżynieryjnej planuje zadebiutować na alternatywnym rynku NewConnect w IV kwartale 2011 r. Debiut będzie poprzedzony przeprowadzeniem oferty prywatnej akcji, z której spółka planuje pozyskać ponad 3 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Doradcą spółki jest WDM Autoryzowany Doradca Sp. z o.o.

Pieniądze z emisji akcji Synkret planuje przeznaczyć na inwestycje dewelopersko-handlowe, przemysłowe, mieszkaniowe oraz na zmodernizowanie infrastruktury informatycznej.

db96i9u

"Rynek budowlany w Polsce znów jest w fazie wzrostu. Nasz model biznesu opiera się na trzech filarach: inżynierii budowlanej, budownictwie związanym z ochroną środowiska i działalności deweloperskiej. Potrzebujemy kapitału, dzięki któremu będziemy mogli częściowo sfinansować zaplanowane inwestycje deweloperskie oraz doposażymy posiadaną infrastrukturę informatyczną" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes zarządu spółki Mateusz Ludwin.

W komunikacie podano, że w najbliższym czasie Synkret planuje realizację kilku inwestycji deweloperskich m.in.: budowę osiedla domów jednorodzinnych, budowę kilku obiektów dla sieci handlowych, budowę hali produkcyjnej.

Jak podał Synkret, spółka w latach 2007-2010 odnotowała średni roczny wzrost przychodów o ok. 53 proc. Zysk netto firmy w tym czasie rósł średnio w skali roku o ok. 60 proc.

"Na 2011 r. spółka prognozuje wygenerowanie 54 mln zł przychodów i 2,50 mln zł zysku netto. Na koniec czerwca br. Synkret miał zamówienia i kontrakty o łącznej wartości ok. 70 proc. założonego portfela zamówień" - napisano w komunikacie.

db96i9u

W 2010 r. spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 50,03 mln zł oraz zysk netto w wysokości 2,47 mln zł.

Synkret to spółka działająca od 2005 r. w branży budowlano-inżynieryjnej. Firma specjalizuje się w realizacji prac inżynieryjnych, instalacyjnych, drogowych i architektoniczno-konstrukcyjnych.

Klientami spółki są m.in. Gmina Świętochłowice, Gmina Bytom, Katowicki Holding Węglowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu, Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, ZiM Mikołów, BPK Bytom, PEC Katowice i Energopol Katowice. (PAP)

kch/ ana/

db96i9u

Podziel się opinią

Share
db96i9u
db96i9u