Trwa ładowanie...
db96i9u

Sytuacja na rynku ropy odbija się na cenach paliw

Wzrosty na polskim rynku paliwowym są odbiciem wydarzeń światowych, a tam - mimo wciąż istotnej nadpodaży ropy naftowej - w skali roku utrzymują się silne wahania.
Share
Sytuacja na rynku ropy odbija się na cenach paliw
Fot: Jacek Bereźnicki
db96i9u

Drożeją paliwa. Z danych Polskiej Izby Paliw Płynnych wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia średnie ceny litra oleju napędowego i benzyny wzrosły o 2 grosze, a autogazu o 15 groszy.

Eksperci Izby wyjaśniają, że wzrosty na polskim rynku paliwowym są odbiciem wydarzeń światowych, a tam - mimo wciąż istotnej nadpodaży ropy naftowej - w skali roku utrzymują się silne wahania.

Za olej napędowy i benzynę obecnie trzeba płacić mniej więcej tyle ile przed rokiem. Litr LPG jest droższy o 11 groszy.

db96i9u

Najtańszy olej napędowy mają stacje w województwie śląskim, a najdroższy w zachodniopomorskim. W przypadku benzyny najtaniej jest w województwie dolnośląskim, a najdrożej, podobnie jak w przypadku oleju napędowego, w zachodniopomorskim. Autogaz najkorzystniej tankować w województwie łódzkim, a najmniej w zachodniopomorskim.

Średnio za litr benzyny Pb95 trzeba płacić 4 złote 50 groszy, za litr oleju napędowego 4 złote 35 groszy, a za litr autogazu 2 złote 20 groszy.

db96i9u

Podziel się opinią

Share
db96i9u
db96i9u