Trwa ładowanie...
d2viina

Szałamacha ministrem gospodarki i finansów, Naimski ministrem energetyki - prasa

Warszawa, 27.10.2015 (ISBnews) - Na czele połączonych resortów gospodarki i finansów stanie Paweł Szałamacha, a nowym resortem energetyki kierować będzie Piotr Naimski, podała "Gazeta Polskia Codziennie".

Share
d2viina

"Zreorganizowane mają być też gospodarcze struktury rządu. Połączonymi w jeden urząd Ministerstwem Gospodarki i resortem finansów ma kierować Paweł Szałamacha. Zlikwidowane zostanie Ministerstwo Skarbu Państwa. Powołany będzie za to nowy resort ds. energetyki, na czele którego ma stanąć Piotr Naimski" - czytamy w gazecie.

PiS nie zamierza likwidować "anemicznie działających dotychczas" Polskich Inwestycji Rozwojowych, ale chce je "rozruszać", powiększając zakres i dynamikę ich działania, podano również.

Paweł Szałamacha jest posłem na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, współzałożycielem Instytutu Sobieskiego, publicystą. W latach 2005-2007 był wiceministrem skarbu, w randze podsekretarza stanu, a następnie sekretarza stanu.

Piotr Naimski od listopada 2005 r. do listopada 2007 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki odpowiedzialnym za bezpieczeństwo dostaw surowców energetycznych do Polski. W 2008 r. został doradcą szefa BBN i członkiem Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego w Kancelarii Prezydenta RP. W październiku 2011 r. został wybrany posłem na Sejm z listy Prawa i Sprawiedliwości.

(ISBnews)

d2viina

Podziel się opinią

Share
d2viina
d2viina