Trwa ładowanie...

Szara strefa się kurczy

Coraz mniej osób przyznaje się do pracy na czarno - wynika z najnowszych badań GUS-u, a informuje o tym "Gazeta Polska codziennie". W 1995 r. takich osób było prawie 2,2 mln, a w roku ubiegłym już tylko nieco ponad 730 tys.

Szara strefa się kurczyŹródło: Jupiterimages
d3tatcp
d3tatcp

- Szara strefa kurczy się z powodu światowego kryzysu - wyjaśnia zjawisko GUS. Przedsiębiorcy, którzy szukają oszczędności, w pierwszej kolejności rezygnują z osób pracujących na czarno.

Dochody pracujących na czarno nie są powalające. Według szacunków GUS-u w 2010 r. przeciętny dochód wynosił 700 zł i był o 10%. niższy od osiąganego rok wcześniej.

d3tatcp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tatcp

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj