Trwa ładowanie...
d2xuopk

Szczecinianie za schroniskiem dla zwierząt i ścieżkami rowerowymi

Rozbudowa i modernizacja schroniska dla zwierząt oraz 20 nowych ścieżek rowerowych otrzymały najwięcej głosów szczecinian w głosowaniu nad budżetem obywatelskim - poinformowały służby prasowe tamtejszego magistratu.
Share
d2xuopk

Modernizację schroniska poparło ok. 7,5 tys. osób, a budowę ścieżek rowerowych ponad 3,8 tys. - powiedział PAP Łukasz Kolasa z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.

Szacunkowy koszt prac w schronisku to ok. 320 tys. zł. Projekt budowy ścieżek to kwota ok. 1 mln zł. Jak tłumaczy Kolasa, na tę inwestycję miasto po odliczeniu kosztów prac w schronisku może przeznaczyć ok. 700 tys. zł.

Projekt będzie realizowany w części, do wyczerpania puli. Prace zostaną dokończone w roku następnym, jeśli znajdą się na nie wolne środki.

d2xuopk

Magistrat nie podał wyników głosowania na projekty dzielnicowe. Wykryto bowiem nieprawidłowości. Po weryfikacji okazało się, że 11 głosów oddały osoby, które od dawna nie żyją. 430 zaś to głosy osób nieuprawnionych do głosowania, np. mieszkających poza Szczecinem - dodał Kolasa.

Jak podkreślił, nieważne głosy mogą zaważyć na wynikach głosowania na projekty dzielnicowe.

O sprawie została poinformowana policja.

Około 50 tys. szczecinian wzięło udział w głosowaniu dot. budżetu obywatelskiego na 2015 r. Pula budżetu obywatelskiego to 5 mln zł.

d2xuopk

Spośród 143 propozycji szczecinianie mogli głosować np. na obserwatorium astronomiczne, profesjonalne boisko do popularnej we Francji gry w bule, centrum nauki dla młodzieży, muzeum urodzonej w Szczecinie carycy Katarzyny II, czy publiczne alkomaty.

Projekty, które zdobędą największą liczbę głosów, zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu. Miasto zakłada, że zrealizuje co najmniej pięć projektów.

Szczeciński budżet obywatelski został podzielony na pięć części; jedna obejmuje projekty tzw. ogólnomiejskie, a pozostałe cztery - projekty dzielnicowe. Mieszkańcy mogli wybrać dwa projekty - jeden z listy projektów ogólnomiejskich i jeden dotyczący dowolnej dzielnicy.

W ubiegłym roku w ramach budżetu obywatelskiego szczecinianie wybrali do realizacji Szcze­ciń­ski Rower Miej­ski oraz rewitalizację ­Stawu Brodowskie­go i jego oko­li­cy.

d2xuopk

Podziel się opinią

Share
d2xuopk
d2xuopk