Trwa ładowanie...
d4la4uw

Szef BBN obserwował ćwiczenia służb MSW (komunikat)

...

d4la4uw
d4la4uw

24.04. Warszawa - BBN informuje:

Reprezentujący Prezydenta RP minister Stanisław Koziej, w towarzystwie ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza obserwował ćwiczenia Pionex 2014, mające na celu sprawdzenie współdziałania służb podległych MSW, organów zarządzania kryzysowego oraz sił zbrojnych w sytuacji zagrożenia. W tym przypadku związanego z napływem dużej ilości uchodźców na terytorium RP.

W czasie wizyty w Radomiu szef BBN razem z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim odwiedził oraz zapoznawał się także z funkcjonowaniem stanowiska kierowania, służącego wojewodzie oraz przedstawicielom poszczególnych służb do wykonywania działań podczas ćwiczeń.

Wcześniej minister S. Koziej z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Wiesławem Leśniakiewiczem przeglądał w Pionkach koło Radomia sprzęt biorący udział w ćwiczeniach - w tym m.in. służący do rozpoznawania skażeń chemicznych i biologicznych, wykorzystywane aparaty bezzałogowe czy systemy gromadzenia i analizy informacji na potrzeby ćwiczących służb. Zaprezentowana została także praca sztabu Centralnego Odwodu Operacyjnego straży pożarnej.

d4la4uw

Ćwiczenie stanowić będzie podstawę do oceny podejmowanych działań oraz skuteczności systemu kierowania państwem podczas występowania zagrożeń. Oceny te m.in. uzupełnią propozycje i rekomendacje na tym obszarze, jakie zawarte zostały w przeprowadzonym przez BBN Strategicznym Przeglądzie Bezpieczeństwa Narodowego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d4la4uw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4la4uw