Trwa ładowanie...
d3p5mk1
finanse
18-10-2010 15:46

Szef MFW za ściślejszą kontrolą przepływu kapitałów

18.10. Pekin (PAP/AP) - Szybki przepływ kapitału w kierunku Azji wymaga szybkich działań i współpracy na rzecz zapewnienia stabilności - oświadczył w poniedziałek dyrektor...

d3p5mk1
d3p5mk1

18.10. Pekin (PAP/AP) - Szybki przepływ kapitału w kierunku Azji wymaga szybkich działań i współpracy na rzecz zapewnienia stabilności - oświadczył w poniedziałek dyrektor wykonawczy Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn.

"Azja przewodzi globalnemu odrodzeniu gospodarczemu i szybko zmierza z powrotem ku normalnym warunkom polityki (ekonomicznej). Napływ kapitału wzbiera. Nie chcemy, by historia w krótkim czasie się powtórzyła" - powiedział Strauss-Kahn na spotkaniu przedstawicieli świata finansów i banków centralnych w Szanghaju.

Jak głosi udostępniony przez MFW tekst jego przemówienia, kierowane do szybko rozwijających się Chin i innych państw azjatyckich pieniądze mogą przyspieszyć wzrost gospodarczy, ale jednocześnie powiększają ryzyko nadmiernego pożyczania, rozdymania cen lokat inwestycyjnych oraz niestabilności finansowej.

Zdaniem Strauss-Kahna, w niektórych przypadkach groźby takie dałoby się zredukować wprowadzeniem kontroli nad kapitałem.

Gospodarzem konferencji w Szanghaju jest bank centralny Chin. (PAP)

dmi/ mc/ ana/

d3p5mk1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p5mk1