Trwa ładowanie...

Szumowski: powrót obostrzeń w 19 powiatach. Czego należy się spodziewać?

Z powodu nieustającego zagrożenia koronawirusem wydzielono "czerwone", "żółte" i "zielone" powiaty. Rozwiązanie związane z epidemią wraca do 19 powiatów. Jak w praktyce będzie wyglądało egzekwowanie nowych/"starych" przepisów?

Szumowski: powrót obostrzeń w 19 powiatach. Czego należy się spodziewać?Źródło: PAP
d2s043j
d2s043j

Szumowski: powrót obostrzeń w 19 powiatach. Czego należy się spodziewać?

Już od soboty blisko milion Polaków będzie musiało ponownie przyzwyczaić się do wzmożonych restrykcji sanitarnych. Na ulicach tych miejscowości mieszkańcy powinni chodzić w maseczkach, imprezy rodzinne będą ograniczone do 50 osób, a w komunikacji miejskiej nie pojedzie więcej niż 50 proc. pasażerów.

Powrót obostrzeń dotyczy wskazanych na mapie regionów kraju

d2s043j

Minister Szumowski poinformował w czwartek, że w ciągu kilku następnych dni wysoka liczba zakażeń utrzyma się na poziomie 500-700 przypadków. Właśnie dlatego "Czerwoną strefą" - jako najbardziej narażone obszary - objęte zostały powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, wodzisławski.

- Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń. Otrząśnijmy się z beztroski - apelował Łukasz Szumowski.

Szumowski: powrót obostrzeń w 19 powiatach. Czego należy się spodziewać?

W powiatach, gdzie w ostatnich dwóch tygodniach wystąpiło dużo przypadków zakażeń będą wprowadzane większe obostrzenia niż obowiązują w całym kraju. Strefy największego ryzyka zostały oznaczone jako "czerwone". W nich obowiązywać będą m.in. maseczki również na "świeżym powietrzu", zamknięte zostaną także kluby i dyskoteki.

Limit gości na weselu. "To jak najbardziej logiczne"

- Ograniczona zostanie też liczba osób, które będą mogły brać udział w weselach i uroczystościach rodzinnych. W strefie czerwonej będzie to do 50 osób, a w żółtej - do maksymalnie 100 osób. Będzie też obowiązek rejestracji wesel - mówił wiceminister resortu zdrowia Janusz Cieszyński.

d2s043j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s043j