Trwa ładowanie...
d4m1rkv
23-03-2017 16:12

Szydło do posłów PO: kłamliwie alarmujecie, że lasy są zagrożone (krótka3)

Dziś kłamliwie alarmujecie, że lasy są zagrożone, a tak naprawdę wiecie, że nowe przepisy dotyczą tylko prywatnych działek i prawa Polaków do decydowania o tym, co dzieje się w ich ogródkach; to "fake news" - mówiła premier Beata Szydło w czwartek w Sejmie.

d4m1rkv
d4m1rkv

"Dzisiaj słyszymy, że danie Polakom prawa o decydowaniu o drzewach na swoich działkach jest strasznym zamachem na przyrodę w Polsce. Dziwnym trafem nie słyszeliśmy takich głosów za czasów, gdy rządziła PO" - mówiła premier podczas debaty nad wnioskiem o odwołanie ministra środowiska Jana Szyszko.

Według niej, w ciągu ostatnich 10 lat tylko w Warszawie wycięto ponad 230 tys. drzew "za zgodą samorządu rządzonego przez PO". "Nie słyszeliśmy wtedy protestów Hanny Gronkiewicz-Waltz, która się na te wycinki zgadzała, ani innych polityków PO. Doszło nawet do tak kuriozalnych przypadków, że w ramach reprywatyzacji w ręce prywatne oddawano nie tylko kamienice, ale również skwery i parki" - mówiła szefowa rządu.

Podobne sytuacje - wskazywała premier - działy się także w innych miastach.

"Podobnie, kiedy media poinformowały, że firma należąca do biznesmena, od którego zaczęła się afera hazardowa, zbudowała wyciąg narciarski wyciąwszy najpierw nielegalnie pół ha państwowego lasu. Pan Grzegorz Schetyna, wasz lider, na pewno kojarzy nazwisko Ryszard Sobiesiak, to nagrania rozmów tego pana i polityków PO zamieszanych w aferę hazardową pokazały, że nad tą nielegalną wycinką roztaczał się parasol ochronny" - mówiła Szydło.

d4m1rkv

"Nie oburzaliście się wtedy na decydentów własnej partii, wtedy łamanie prawa i ewidentne przekręty były na porządku dziennym i nie przeszkadzało wam to. To cała wasza hipokryzja" - zwróciła się premier do posłów PO.

"Dziś kłamliwie alarmujecie, że lasy są zagrożone, a tak naprawdę wiecie, że nowe przepisy dotyczą tylko prywatnych działek i prawa Polaków do decydowania o tym, co dzieje się w ich ogródkach, doskonale wiecie, że Polska jest liderem zalesiania, że jest w europejskiej czołówce pod względem powierzchni lasów" - dodała Szydło.

d4m1rkv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m1rkv