Trwa ładowanie...
d4eocsn
23-03-2017 15:55

Szydło: PO podsyca histerię nt. rzekomej masowej wycinki drzew (krótka)

Od kilku tygodni opozycja podsyca histerię nt. rzekomej masowej wycinki drzew, twierdząc, że leży jej na sercu dobro przyrody, ale tak nie jest - mówiła premier Beata Szydło podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o odwołanie ministra środowiska Jana Szyszko.

d4eocsn
d4eocsn

"Od kilku tygodni opozycja podsyca histerię nt. rzekomej masowej wycinki drzew. PO sadzi drzewa i zapewnia nas, jak bardzo leży im na sercu dobro przyrody i ochrona środowiska. Przedstawiciele są PO pierwsi od wykrzykiwania krytyki wobec obecnego ministra Jana Szyszko, próbują zademonstrować, jak bardzo martwią się losem drzew w Polsce" - mówiła w Sejmie szefowa rządu podczas czwartkowej debaty.

Premier jednocześnie przypomniała, że za czasów rządów koalicji PO-PSL w ekspresowym tempie uchwalono ustawę "zakładającą zwykłe drenowanie Lasów Państwowych". "Ponad 1,5 mld zł miało trafić do zadłużonego przez PO budżetu" - podkreśliła.

Szydło dodała, że ówczesna koalicja "miała za nic kondycję i przyszłość LP". "Chcieliście po prostu na nich zarabiać, a nie o nie dbać" - wytykała.

"W każdym zgłaszanym projekcie były furtki, które umożliwiały prywatyzację i sprzedaż polskich lasów" - dodała premier.

d4eocsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eocsn