Trwa ładowanie...
d2dgbwi

Szykuje się modernizacja i rozbudowa szpitali. Rusza "Medyczny pakiet stulecia"

Inwestycje w placówkach służby zdrowia w woj. kujawsko-pomorskim, które zostaną zrealizowane w ramach "Medycznego pakietu stulecia" pochłoną prawie 400 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szykuje się modernizacja i rozbudowa szpitali. Rusza "Medyczny pakiet stulecia"
(Fot: labormikro/flickr (CC BY-SA 2.0))
d2dgbwi

*Doposażenie i modernizacja szpitali oraz rozbudowa niektórych placówek - to założenia "Medycznego pakietu stulecia", wprowadzonego w województwie kujawsko-pomorskim. Inwestycje pochłoną w sumie prawie 400 milionów złotych. *

"Medyczny pakiet stulecia" to regionalny program poprawy i unowocześnienia infrastruktury kluczowych dla województwa kujawsko-pomorskiego lecznic. Powstał on we współpracy samorządu województwa ze szpitalami, dla których samorząd jest organem założycielskim. Głównym celem "Medycznego pakietu stulecia" jest podniesienie standardów usług medycznych oraz dostępności do leczenia. W tym roku rozpocznie się druga edycja programu.

- Za realizację drugiej części programu odpowiedzialna będzie nasza wojewódzka samorządowa spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która zarządza też jego pierwszą częścią. Środki pochodzić będą z zaciągniętego przez KPIM kredytu pomocowego Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Dokończenie modernizacji szpitali jest niezbędne. Bezpieczeństwo zdrowotne, korzystanie ze zdobyczy nowoczesnej medycyny jest niestety kosztowne, ale są to właściwie wydane pieniądze - powiedział marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

d2dgbwi

Jak podkreśliła rzeczniczka marszałka Beata Krzemińska, jedną z najważniejszych inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach drugiej edycji pakietu, będzie rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Rzeczniczka dodała, że rozbudowa placówki jest konieczna ze względu na niedostatek powierzchni i konieczność funkcjonalnego połączenia oddziałów psychiatrycznych oraz oddziału zakaźnego z głównym zapleczem diagnostycznym.

- Po zakończeniu inwestycji kompleks lecznicy niemal podwoi liczbę łóżek, a powierzchnia szpitalna powiększy się o 60 procent - wskazała Krzemińska.

"Medyczny pakiet stulecia" zakłada również m.in. rozbudowę i przebudowę Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, dokończenie budowy Polikliniki przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy, rozbudowę Ambulatorium Chemioterapii, zakup sprzętu dla nowo wybudowanego (w ramach pierwszej edycji pakietu) Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz modernizację czterech budynków i dwóch oddziałów Wojewódzkiego Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Świeciu.

Krzemińska powiedziała, że przewidywany termin rozpoczęcia realizacji programu to ostatni kwartał.

Na przeprowadzenie pierwszej edycji "Medycznego pakietu stulecia" spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne uzyskała w Europejskim Banku Inwestycyjnym kredyt w wysokości 425 mln zł.

d2dgbwi

Podziel się opinią

Share
d2dgbwi
d2dgbwi