Trwa ładowanie...
d1fc81i
14-01-2016 14:07

T-Mobile Polska odwoła się do sądu od decyzji UOKiK

Warszawa, 14.01.2016 (ISBnews) - T-Mobile Polska odwoła się do sądu od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nakładającej karę na operatora, podała spółka. 

Share
d1fc81i

"Interpretacja prawa przedstawiona przez UOKiK w decyzji nie znajduje oparcia w przepisach prawa unijnego, krajowego oraz w stałej praktyce urzędów czy operatorów telekomunikacyjnych i odwołamy się od niej do sądu. Wprowadzając zmiany spełniliśmy wszystkie warunki wymagane Prawem telekomunikacyjnym, co potwierdzają ekspertyzy wybitnych prawników. Również prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej prezentował stanowisko popierające naszą interpretację" - czytamy w oświadczeniu operatora.

Co więcej, informacja o takim sposobie wprowadzania zmian była zamieszczona przez sam UOKiK na stronach internetowych Urzędu, podkreśla T-Mobile Polska.

"Wskazywano jedynie na konieczność odpowiedniego poinformowania abonentów i udostępnienia im możliwości rozwiązania umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów - oba warunki zostały przez nas spełnione" - czytamy dalej.

UOKiK nałożył na T-Mobile Polska karę w wysokości 4,5 mln zł, uznając, że operator bezprawnie podwyższył abonament swoim klientom. Urząd ustalił, że operator T-Mobile Polska naruszył zbiorowe interesy konsumentów, zmieniając bezpodstawnie wysokość abonamentu i informując o tym klientów.

d1fc81i

Postępowanie przeciwko T-Mobile Polska zostało wszczęte w listopadzie 2014 r.

T-Mobile Polska musi usunąć skutki niekorzystnej dla abonentów praktyki: każdy konsument, który dostał informację o jednostronnej zmianie wysokości abonamentu, powinien otrzymać 65 zł rekompensaty, wskazał UOKiK w swoim oświadczeniu.

Wszystkie usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom, do której należą m.in. T-Mobile i T-Systems.

(ISBnews)

d1fc81i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fc81i
d1fc81i