T‑Mobile w Polsce chce szybko zająć drugie miejsce

Cele PTC to m.in. poprawić pozycję rynkową pod względem przychodów i zbudować z Orange nową sieć internetową.

T-Mobile w Polsce chce szybko zająć drugie miejsce
Źródło zdjęć: © AFP | John MacDougall

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci T-Mobile, ma nadzieję na porozumienie z rynkiem i regulatorem w sprawie stawek MTR w nadchodzących dniach – powiedział „Parkietowi” prezes Miroslav Rakowski. – Przedstawiliśmy kolejną, czwartą już ugodową propozycję – poinformował.

PTC jako jedyny duży operator komórkowy nie przystąpiła do paktu z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, przewidującym stabilizację hurtowych stawek MTR w zamian za inwestycje i zażegnanie sądowych sporów o dawne decyzje UKE dotyczące MTR-ów. W efekcie UKE wydał decyzję, w której stawka MTR operatora T-Mobile została ustalona na 9,66 gr, podczas gdy konkurencja może pobierać od 1 lipca 15,2 gr za zakończenie każdego połączenia przychodzącego z innej sieci.

– Sądy na nasz wniosek prowadzą postępowania w sprawach o wydane wcześniej decyzje MTR, które uważamy za niezgodne z prawem. Na razie – na czas rozmów branży o pakcie inwestycyjnym – zawiesiły je. Gdy wniesiemy o ich odwieszenie, pojawią się rozstrzygnięcia dla różnych operatorów, których nie będą mogli oni ignorować – ujawnił Rakowski.

Sądowy szkopuł

To właśnie wycofanie się z sądowych sporów jest elementem paktu, na który PTC nie chciała się do tej pory zgodzić. – Pytanie, czy możemy to zrobić działając zgodnie z prawem – wskazuje Rakowski.

Konkurenci, z którymi prowadzi negocjacje PTC, uważają, że roszczenia, jakich dochodziła ona przed sądami, będą niższe niż straty, jakie poniesie.

Rakowski zapewnił, że nawet jeśli PTC nie dojdzie do porozumienia z UKE, to T-Mobile nie zmieni oferty cenowej przygotowanej z okazji trwającego rebrandingu (firma wygasza logo Era). – Liczę, że rebranding pozytywnie wpłynie na sprzedaż. Mam też nadzieję na rychłe drugie miejsce pod względem przychodów – powiedział szef PTC.

W ubiegłym roku PTC odnotowała 7,34 mld zł przychodów i była pod tym względem trzecia po Orange i Plusie.

Nowa sieć z Orange

Pytany o usługę mobilnego Internetu poinformował, że spółka założona z Centertelem (Orange) – NetWorks! – będzie miała za zadanie zbudować największą i najszybszą sieć transmisji danych w kraju. – Razem chcemy zbudować zupełnie nową sieć transmisji danych. Będzie nowy dostawca infrastruktury, nowe nadajniki. Za dwa lata nikt w Polsce nie będzie miał lepszej sieci transmisji danych i większej liczby nadajników – przekonywał. Kosztów projektu nie ujawnił.

eracentertelorange

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)