Trwa ładowanie...

Taksówkarze chcą podwyżek. Ile zapłacisz za trzaśnięcie drzwiami?

Kierowcy stołecznych taksówek znów zaczynają walkę o podwyżkę cen.
Chcą, by pasażerowie płacili 10, a nie 6 zł za samo wejście do auta, informuje "Życie Warszawy".

Taksówkarze chcą podwyżek. Ile zapłacisz za trzaśnięcie drzwiami?Źródło: sxc.hu
d1q6moq
d1q6moq

Niemal wszyscy szefowie warszawskich korporacji taksówkowych podpisali się pod petycją do władz miasta o zmianę stawek. Decyzja zależy od Rady Warszawy.

Taksówkarze argumentują, że obecnie obowiązująca stawka początkowa - 6 zł - nie zawsze pokrywa koszt podstawienia auta. - Przy krótkich kursach kierowca do nich dopłaca. Koszt przejechania kilometra wynosi dziś złotówkę, a kierowcy dojeżdżając do klienta pokonują czasami kilka albo nawet kilkanaście kilometrów, tłumaczy Paweł Biedrzycki, prezes warszawskiego Zrzeszenia Transportu Prywatnego.

Już kilka miesięcy temu taksówkarze sygnalizowali w ratuszu pomysł podwyżki opłaty początkowej, ale wiceprezydent Andrzej Jakubiak przekonał ich, że to nie czas na podwyżki. Teraz będzie inaczej?

- Do mnie jeszcze wniosek nie dotarł. Jeśli go dostanę przeanalizujemy sytuację, zamówimy własne ekspertyzy, sprawdzimy czy rzeczywiście podwyżka jest zasadna i będziemy dyskutować, powiedział gazecie Jakubiak. Dodał, że na pewno w tym roku na podwyżkę nie ma szans. Najwcześniej w 2012 r. (PAP)

d1q6moq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q6moq