Trwa ładowanie...
df1sc5f

Tauron: GE wykona instalacje odsiarczania i odazotowania w ZW Nowa za 215 mln zł

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Tameh Polska - spółka joint venture ArcelorMittal i Taurona Polska Energia - podpisał kontrakt z General Electric na budowę w formule "pod klucz" kompletnych instalacji odsiarczania (IOS) i odazotowania (SCR) spalin pięciu kotłów OPG-230 w Tameh Polska - ZW Nowa w Dąbrowie Górniczej, podał Tauron. Wartość kontraktu to ok. 215 mln zł.

Share
df1sc5f

Inwestycja ma zostać ukończona w ciągu najbliższych trzech lat.

"Oczekujemy, że po uruchomieniu, instalacje IOS i SCR zagwarantują utrzymanie poziomu SO2, pyłów i NOx w spalinach odpowiednio poniżej 180 mg/Nm3, 10 mg/Nm3 oraz 190 mg/Nm3, co pozwoli na całkowitą zgodność z unijną dyrektywą dotyczącą emisji przemysłowych (IED - Industrial Emissions Directive), co umożliwiłoby nam dalsze wykorzystanie wszystkich kotłów parowych w ZW Nowa po roku 2017" - powiedziała prezes Tameh Holding Kristina Červenková, cytowana w komunikacie.

Instalacja w ZW Nowa z pięcioma modułami półsuchego odsiarczania spalin metodą NIDTM będzie oczyszczała 1 600 000 Nm3 spalin na godzinę i będzie jedną z największych instalacji półsuchego odsiarczania spalin w Europie. Do podgrzewania spalin dolotowych do instalacji SCR zostaną wykorzystane gazy wielkopiecowe pochodzące z dąbrowskiego oddziału ArcelorMittal Poland, podano także.

df1sc5f

"Jesteśmy dumni, mogąc współpracować z Tameh Polska przy tej ważnej inwestycji, dzięki której ZW Nowa spełni nowe, a zarazem bardzo wymagające europejskie normy emisji zanieczyszczeń powstałych w wyniku realizacji procesów wytwarzania energii elektrycznej i ciepła" - powiedziała prezes GE w Polsce i krajach bałtyckich Beata Stelmach, również cytowana w komunikacie.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

df1sc5f

Podziel się opinią

Share
df1sc5f
df1sc5f