Trwa ładowanie...
d4llvut

Tauron kontynuuje rozmowy z obligatariuszami nt. długu zapadającego w 2016 r.

Warszawa, 30.10.2015 (ISBnews) - Tauron Polska Energia jest w trakcie rozmów z obligatariuszami w sprawie spłaty zadłużenia zapadającego w grudniu 2016 r. poinformował prezes Jerzy Kurella.

Share
d4llvut

"Rozmowy trwają. Na obecnym etapie nie widzę żadnych istotnych zagrożeń" - powiedział Kurella podczas konferencji prasowej.

"Najbezpieczniej powiedzieć, że rozmowy zakończą się do końca roku, żeby w nowy rok wejść ze stabilnym finansowaniem inwestycji. Im wcześniej zamkniemy, tym cena będzie niższa" - dodał prezes.

Podkreślił też, że 9 listopada akcjonariusze zadecydują o podwyższeniu kapitału ze znaczącym udziałem Skarbu Państwa. Jego zdaniem, jest to wyraz zaufania akcjonariusza do spółki, co powinno zostać pozytywnie odebrane przez obligatariuszy.

d4llvut

Akcjonariusze Taurona zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, zwołanym na 9 listopada, o podwyższeniu kapitału zakładowego o 400 mln zł poprzez emisję 80 mln sztuk akcji serii C. Cenę emisyjną ustalono na 5 zł. Będą to akcje nieme imienne uprzywilejowane, emisja będzie przeprowadzona z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru.

Prezes Taurona nie widzi też ryzyka przekroczenia poziomu zadłużenia zapisanego w covenantach. "Stąd rozmowy, które prowadzimy, żeby nie doprowadzać do tej krytycznej granicy" - powiedział Kurella.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d4llvut

Podziel się opinią

Share
d4llvut
d4llvut