Trwa ładowanie...
d2vlkrf
16-03-2017 13:35

Tauron liczy na wynik EBITDA w tym roku podobny do ubiegłorocznego

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Tauron Polska Energia liczy, że w 2017 r. uda się utrzymać poziom EBITDA zbliżony do tego z 2016 r., poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

d2vlkrf
d2vlkrf

"Czułbym się komfortowo, gdyby poziom EBITDA w 2017 był zbliżony do tego z 2016 r. Raczej się nie spodziewamy dużych zmian" - powiedział Wadowski podczas konferencji prasowej.

Tauron zakłada stabilne perspektywy segmentu dystrybucji, m.in. ze względu na praktycznie niezmienioną wartość WACC w 2017 r. i kontynuację programu poprawy efektywności.

W wydobyciu Tauron chce osiągnąć dodatni wynik."Mamy powody, żeby tak zakładać, bo poziom wydobycia był lepszy r/r. Znaczenie ma też presja na wzrost cen węgla" - powiedział wiceprezes.

W sprzedaży oczekiwana jest stabilizacja wyniku EBITDA. Grupa zakłada zahamowanie trendu spadkowego w segmencie detalicznym, natomiast bierze pod uwagę także presję konkurencyjną.

d2vlkrf

"Jeśli chodzi o wytwarzanie, to jest najgorsza sytuacja w zakresie perspektyw. Presja na wzrost cen węgla powoduje też negatywne efekty w wytwarzaniu. Ceny uprawnień do emisji CO2 nieco spadły, ale będziemy kupować całość, więc będzie obciążenie kosztowe segmentu. Pozytywnym elementem, który może się pojawić pod koniec roku jest ewentualne wprowadzenie rynku mocy" - wskazał Wadowski.

Dodał, że - jego zdaniem - presja na rynku węgla może mieć wpływ na ceny energii ale dopiero w 2018 r.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d2vlkrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlkrf