Trwa ładowanie...
d45aan6
d45aan6

Tauron rekomenduje niewypłacanie dywidendy i pokrycie straty z kapitału zapas.

Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Zarząd Tauron Polska Energia podjął uchwałę w sprawie skierowania wniosku do zwyczajnego walnego zgromadzenia o pokrycie straty netto spółki za rok obrotowy 2016, wynoszącej 166,25 mln zł, z kapitału zapasowego. Jednocześnie zarząd postanowił nie rekomendować ZWZ podjęcia decyzji o użyciu kapitału zapasowego z przeznaczeniem na wypłatę dywidendy za 2016 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d45aan6

"Decyzja powyższa jest podyktowana potrzebami związanymi z realizacją programu inwestycyjnego o wartości ok. 18 mld zł do 2020 r. oraz zapewnieniem stabilności finansowej Grupy Tauron, w tym w szczególności utrzymaniem wskaźnika długu netto/EBITDA zdefiniowanego w umowach finansowych Tauron na poziomie nie wyższym niż 3,5x" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, planowane wstrzymanie wypłaty dywidendy do 2019 r. było jednym z czynników umożliwiających utrzymanie przez agencję ratingową Fitch długoterminowego ratingu Tauron na poziomie inwestycyjnym i zmianę perspektywy z negatywnej na stabilną, podano także.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d45aan6

Podziel się opinią

Share
d45aan6
d45aan6