Trwa ładowanie...
d32fk1w

TDJ zakończyła transakcję przejęcia Grupy Kapitałowej Glinik

19.07. Warszawa (PAP) - Spółka TDJ, większościowy udziałowiec Famuru, kupiła od Inwest "Glinik" 87,8 proc. akcji Fabryki Maszyn "Glinik" i tym samym przejęła kontrolę nad Grupą...
Share
d32fk1w

19.07. Warszawa (PAP) - Spółka TDJ, większościowy udziałowiec Famuru, kupiła od Inwest "Glinik" 87,8 proc. akcji Fabryki Maszyn "Glinik" i tym samym przejęła kontrolę nad Grupą Kapitałową Glinik z Gorlic - poinformował TDJ we wtorkowym komunikacie prasowym. Wartość transakcji nie została ujawniona.

"Bardzo cenimy uznaną w Polsce i na świecie markę Glinik. Niestety, obecnie sytuacja części spółek wchodzących w skład Grupy jest bardzo ciężka. W szczególnie trudnym położeniu jest ZMG Glinik, znajdujący się upadłości układowej. Z tego powodu, w pierwszej kolejności skoncentrujemy się na ustabilizowaniu i uzdrowieniu sytuacji finansowej wszystkich spółek Grupy. Jesteśmy przekonani, że te działania - w połączeniu z nową strategią rozwoju - pozwolą na odbudowanie relacji z klientami oraz stworzą warunki do odbudowania pozycji rynkowej przez poszczególne spółki Grupy Glinik" - powiedział, cytowany w komunikacie, Czesław Kisiel, prezes TDJ.

Grupa Glinik specjalizuje się w projektowaniu i produkcji maszyn oraz urządzeń dla górnictwa węglowego i naftowego.

TDJ prowadzi działalność inwestycyjną, głównie w branżach: okołogórniczej, hutniczej, oil&gas, odlewniczej oraz nieruchomościach. (PAP)

jow/ jtt/

d32fk1w

Podziel się opinią

Share
d32fk1w
d32fk1w