Trwa ładowanie...

Wyrzuć te rzeczy z piwnicy. Za ich przechowywanie grozi kara 5 tys. zł

Piwnice w blokach mieszkalnych stały się popularnym miejscem na składowanie rzeczy, które na co dzień są niepotrzebne. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie przedmioty mogą być tam przechowywane. Za niektóre grozi wysoki mandat.

Niektórych rzeczy nie wolno przechowywać w piwnicyNiektórych rzeczy nie wolno przechowywać w piwnicyŹródło: East News, fot: Adam Staskiewicz
dklkmss
dklkmss

Mieszkańcy bloków, zwłaszcza tych z czasów PRL-u, często są zmuszeni do korzystania z piwnic ze względu na niewielką powierzchnię swoich mieszkań. Warto przed rozpoczęciem wiosennych porządków upewnić się, czy przedmioty, które chcemy tam przechowywać, są dozwolone. Jak zauważa serwis bezprawnik.pl, w piwnicach nie wolno trzymać substancji łatwopalnych takich jak benzyna, lakiery, rozpuszczalniki, butle gazowe oraz fajerwerki. Za łamanie tych zasad straż miejska lub policja mogą nałożyć mandat do 5 tys. zł.

Lista zakazanych przedmiotów na tym się nie kończy. Nie wolno przechowywać w piwnicy sprzętu elektronicznego z uwagi na ryzyko pożaru. Elektronika powinna trafiać do punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). Mieszkańcy nie powinni też składować tam mebli, które mogą ulec zawilgoceniu, a ponadto blokować drogi ewakuacyjne.

Fala zwolnień w Polsce. Dominują te branże. "Pęka bańka"

Czego nie wolno trzymać w piwnicy?

Ubrania przechowywane w piwnicach również zwiększają ryzyko pożarowe. W wilgotnym środowisku piwnicznym warto również unikać przechowywania zabawek, książek, butów i pluszaków, gdyż mogą one spleśnieć.

dklkmss

W kontekście wiosennych porządków warto także pamiętać o przepisach dotyczących koszenia trawy. Chociaż otrzymanie mandatu za koszenie trawy jest teoretycznie możliwe, takie przypadki są rzadkie. Zwykle mogą pojawić się tylko w określonych sytuacjach, gdy powoduje to zakłócenie ciszy nocnej, czyli w godzinach od 22:00 do 6:00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dklkmss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dklkmss