Trwa ładowanie...

Telewizor zbyt nowoczesny dla Polaka

Polska jest w pierwszej trójce europejskich rynków pod względem popularności tzw. telewizorów Smart TV. Kupujemy je chętniej niż Niemcy czy Brytyjczycy, ale wciąż nie potrafimy z nich korzystać - pisze "Rzeczpospolita".

Telewizor zbyt nowoczesny dla PolakaŹródło: AFP, fot: JUAN BARRETO
d2s2gde
d2s2gde

Już nawet 36 proc. odbiorników w Polsce to właśnie ekrany oferujące stały dostęp do internetu, zintegrowaną usługę VOD (filmy na żądanie), a także możliwość instalowania aplikacji i korzystania z portali społecznościowych i e-komunikatorów - szacuje niemiecka firma Concerta.

W Europie wyprzedzają nas pod tym względem tylko Francuzi (42 proc.) i Turcy (40 proc.). Ale niewykluczone, że w parę lat ich przegonimy. - Sprzedaż takich telewizorów w Polsce cały czas mocno rośnie. Procentowo kupujemy ich więcej niż Francuzi - wylicza Marek Maciejewski, dyrektor produktu na Europę w koncernie TCL.

Ale jesteśmy w ogonie Europy, jeśli idzie o korzystanie z sieci i innych dodatkowych funkcji w Smart TV. Szacuje się, że te możliwości wykorzystuje ledwie ok. 11 proc. polskich użytkowników i według badań firmy Concerta znacznie wyprzedzają nas pod tym względem Brytyjczycy (86 proc.), Francuzi (79 proc.), Holendrzy (76 proc.), czy Turcy (73 proc.).
Więcej na http://www.rp.pl

d2s2gde
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s2gde