Trwa ładowanie...

Terapia za 45 tys. zł. "Szkody niemożliwe do naprawienia"

Katowicka prokuratura oskarżyła 56-latka z woj. małopolskiego, który podając się za lekarza zaproponował kobietom cierpiącym na złośliwy nowotwór "terapię", za którą zainkasował ponad 45 tys. zł. Obie kobiety zmarły.

Fałszywy lekarz odpowie za oszustwa i narażenie na niebezpieczeństwo kobiet cierpiących na nowotworyFałszywy lekarz odpowie za oszustwa i narażenie na niebezpieczeństwo kobiet cierpiących na nowotworyŹródło: ONS, fot: Photoshot
d285p1s
d285p1s

Jak wynika z ustaleń śledztwa, do oskarżonego w różnym czasie zgłosiły się dwie kobiety, u których zdiagnozowano nowotwory złośliwe, obie były w trakcie leczenia. Mężczyzna, nie mając uprawnień do wykonywania zawodu, zapewnił je, że jest lekarzem i przystąpił do diagnozy.

"Po przeprowadzonych rzekomych badaniach, m.in. przy użyciu przedmiotu przypominającego wahadełko, zapewnił pokrzywdzone, że nie chorują na nowotwory, a zostały zarażone różnymi patogenami. Zalecił im zaprzestanie dotychczasowego leczenia i przyjmowania leków" - opisała prok. Zawada-Dybek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wyjść z kryzysu? Co dalej z rynkiem fotowoltaiki w Polsce? - Dawid Zieliński - Biznes Klasa #8

Fałszywy lekarz odpowie za oszustwo

Równocześnie mężczyzna wprowadził kobiety w błąd, że proponowane przez niego naświetlania generatorem plazmowym, plastry oczyszczające i maty grzewcze z kamieni pozwolą na powrót do zdrowia. Cierpiące na nowotwory kobiety przekazały oskarżonemu łącznie 45,6 tys. zł, na tę kwotę składało się przede wszystkim wynagrodzenie za świadczone porady, a także koszty wynajmu lamp do naświetlań.

"Szkody zdrowotne, związane z opóźnionym leczeniem, które z uwagi na pogarszający się stan zdrowia kobiety ostatecznie podjęły, okazały się niemożliwe do naprawienia. Obie kobiety zmarły: jedna w wieku 66 lat, a druga w wieku 35 lat" - podkreśliła prokuratura. Postępowanie zainicjował mąż jednej z pokrzywdzonych.

d285p1s

Śledczy przytaczają opinię biegłego z zakresu medycyny, który wskazał, że działania podejmowane przez oskarżonego były w świetle nauk medycznych niedopuszczalne i szkodliwe. Pacjentki utraciły bezpowrotnie kilka miesięcy prawidłowego leczenia, które mogło wydłużyć ich życie i zmniejszyć ich cierpienia fizyczne i psychiczne - przekazała prokuratura.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. W przeszłości nie był karany. Jest mieszkańcem woj. małopolskiego, ma średnie wykształcenie. Ogłaszał się, że prowadzi działalność paramedyczną i zajmuje się holistycznym podejściem do zdrowia. Za zarzucane mu przestępstwa grozi do lat 8 więzienia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d285p1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d285p1s