Trwa ładowanie...

Tesco zaskoczyło analityków. Co się stało ze sprzedażą?

W okresie świątecznym Tesco na Wyspach Brytyjskich zanotowało 1,3-procentowy wzrost sprzedaży - wynika z oficjalnych danych przedsiębiorstwa.

Tesco zaskoczyło analityków. Co się stało ze sprzedażą?Fot: Burrows/wikimedia (CC BY 3.0)
d2hhvvf
d2hhvvf

Analitycy spodziewali się czegoś zupełnie przeciwnego: prognozowano, że w okresie sześciu tygodni, zakończonym 9 stycznia, sprzedaż w sklepach Tesco otwartych dłużej niż 12 miesięcy spadnie o 1-3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Zdaniem ekspertów, wzrost sprzedaży to dowód, że Tesco opłaciła się strategia obniżek cen, zastosowana w odpowiedzi na rosnącą popularność oferty niemieckich dyskontów Lidl i Aldi. W okresie świątecznym sieć zatrudniła również dodatkowe 4 tysiące pracowników.

Tesco poinformowało również, że w okresie 19 tygodni, zakończonym 9 stycznia, sprzedaż w sklepach sieci w Wielkiej Brytanii wzrosła po raz pierwszy od czterech lat.

d2hhvvf

Wyniki Tesco można odczytywać jako znak, że handlowy gigant powoli wychodzi z gigantycznej zapaści przełomu lat 2014/2015. W kwietniu ubiegłego roku sieć zaraportowała najgorszy wynik w historii - w zakończonym w lutym 2015 r. roku rozliczeniowym zanotowała ona stratę w wysokości 6,4 mld funtów przed opodatkowaniem.
Zobacz też: * *kiedy PiS wprowadzi podatki od marketów i banków?

d2hhvvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hhvvf