Trwa ładowanie...
d44e1z1
25-01-2016 09:35

The Farm 51 zapowiedział wydanie gry pod tytułem 'World War 3'

Warszawa, 25.01.2016 (ISBnews) - The Farm 51 zapowiedział projekt gry pod tytułem "World War 3", przeznaczonej na rynek Free-to-Play, podała spółka.

d44e1z1
d44e1z1

"'World War 3 to' multi-playerowa gra sieciowa z gatunku FPS, która przeniesie graczy w sam środek globalnego konfliktu Trzeciej Wojny Światowej. Prace nad projektem były poprzedzone szczegółowymi badaniami rynkowymi w poprzednich latach (rynek gier oraz przemysł zbrojeniowy), a bezpośrednia faza produkcji rozpoczęła się w drugiej połowie 2015 roku. Gra tworzona jest na najnowszym silniku Unreal Engine 4" - czytamy w komunikacie.

"Pomysł stworzenia wojennego shootera opartego na współczesnych realiach pola bitwy narodził się kilka lat temu, kiedy rozpoczęliśmy współpracę z przemysłem zbrojeniowym (Polska Grupa Zbrojeniowa, OBRUM). Od tego czasu projekt przeszedł szereg zmian i udoskonaleń i w obecnej formie jest owocem szczegółowych badań rynku gier z segmentu f2p, ale także pogłębienia wiedzy z zakresu przemysłu zbrojeniowego oraz ewolucji taktyki wojskowej w współczesnych konfliktach zbrojnych" - powiedział wiceprezes i dyrektor kreatywny The Farm 51 Kamil Bilczyński, cytowany w komunikacie.

"World War 3" to projekt, którego produkcja przewidziana jest na najbliższe dwa lata, podano również.

"'World War 3' to kolejny etap rozwoju The Farm 51. Ten projekt to nasze pierwsze wejście na rynek strzelanin free-to-play i ta zmiana wymaga od nas świeżego podejścia w procesie projektowania, jak i samej organizacji produkcji. Dlatego projekt 'World War 3' budowany jest w oparciu o wiedzę specjalistów z całego świata, znających realia rynku f2p, ale współpracujemy również z ekspertami w zakresie wojskowości, oraz specjalistami z centrów badań i analiz strategicznych" - dodał Bilczyński.
Wskazał, że firma dokłada wszelkich starań, aby cała produkcja była przemyślana w każdym możliwym aspekcie i odniosła sukces w przyszłości.

d44e1z1

"Wejście w segment MMO FPS to potencjał ogromnego sukcesu, ale także konfrontacja z najpopularniejszym gatunkiem gier, który wedle wszelkich dostępnych analiz oferuje najbardziej zyskowny model biznesowy. Ten rynek w USA, Europie i Azji to ponad półtora miliarda graczy. Aby odnieść tutaj sukces, musimy nie tylko stworzyć dobrą grę, ale wyróżnić się na tle konkurencji innowacyjnymi, ale także przejrzystymi dla graczy mechanizmami rozgrywki i monetyzacji" - podsumował wiceprezes The Farm 51.

The Farm 51 specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych gier akcji 3D. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

(ISBnews)

d44e1z1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44e1z1