Trwa ładowanie...

Tłumy turystów na zamkniętych stokach

Mimo zamknięcia wyciągów na stokach narciarskich pojawiły się w niedziele tłumy turystów. Jeżdżą na sankach.

Share
Zdjęcie z kamery internetowej w Szczyrku, 3 stycznia.
Zdjęcie z kamery internetowej w Szczyrku, 3 stycznia.
dulsecl

Do 17 stycznia wyciągi i stacje narciarskie są zamknięte. Nie przeszkadza to jednak turystom, którzy w niedzielny poranek tłumnie ruszyli na stoki, żeby jeździć na sankach i jabłuszkach.

Niektórzy zabrali narty i pod górę podchodzą.

dulsecl

Zresztą nie wszystkie wyciągi są zamknięte. Jak informuje CzarnaGóra Resort, kolej linowa Luxtorpeda jest czynna i do 17 stycznia będzie obsługiwać ruch pieszy.

Koronawirus. Robert Gwiazdowski ocenia rządowe obostrzenia

Dla pieszych czynny jest też wyciąg w Białym Jarze. Jego właściciele powołują się na tekst rozporządzenia Rady Ministrów, które nakazało zamknięcie stoków narciarskich, wypożyczalni sprzętu sportowego oraz szkół narciarskich.

"Rozporządzenie nie zakazuje natomiast funkcjonowania naszej kolei linowej, która będzie w najbliższych dniach obsługiwać ruch turystyczny pieszy" - informuje ośrodek.

dulsecl

Turyści tłumnie wyszli też na górskie szlaki, np. na Śnieżkę.

Od Domu Śląskiego na czerwonym szlaku tworzyły się spore zatory - informował jeden z mieszkańców Wrocławia, cytowany przez "Gazetę Wyborczą". - Sporo ludzi było nieprzygotowanych do takiej wyprawy. Nie mieli na nogach raczków i w rękach kijków, co utrudniało sprawne poruszanie się w terenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dulsecl

Podziel się opinią

Share
dulsecl
dulsecl